Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Nowy Caddy z Poznania. Volkswagen podkreślił to świetnym muralem

Osoby przejeżdżające ulicami Garbary lub Estkowskiego w Poznaniu, podziwiać mogą na ścianie jednej z kamienic niecodzienny mural. Wielkoformatowa praca zaprojektowana przez uznaną ilustratorkę Katarzynę Bogucką podkreśla związki marki Volkswagen Samochody Dostawcze ze stolicą Wielkopolski, w której produkuje się nowego Volkswagena Caddy.

Opublikowano

w dniu

nowy caddy z poznania
Fot. VW

Nowy Caddy z Poznania w rytmie miasta

Mural powstał na dużej ścianie budynku przy ul. Piaskowej 3 w Poznaniu (skrzyżowanie ulic Garbary i Estkowskiego). Widać na nim scenę przedstawiającą miejskie życie oraz wplecione w nią poznańskie, czy szerzej – wielkopolskie symbole: gęś, świętomarcińskiego rogala oraz nowego Volkswagena Caddy – najnowszy model marki Volkswagen Samochody Dostawcze produkowany wyłącznie w poznańskiej fabryce Volkswagena. Stąd obecne na muralu hasło: „100% z Poznania”.

Na drugim planie widnieją znane poznańskie budynki, a także sylwetka fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

ZOBACZ TAKŻE
Niemcy zrobili "dostawczego hot hatcha". Oto VW Transporter 6.1 Sportline

Mural został przygotowany z dużą dbałością o architektoniczny kontekst. W pracy dominują szarości i pomarańcz, czyli kolory jakie znajdziemy na okolicznych budynkach.

To podkreślenie wyjatkowości Poznania

„Ten mural to kontynuacja zamysłu, który w naszym zespole długo nosiliśmy w głowach. Caddy 5 to pod wieloma względami samochód wyjątkowy, dlatego wymaga wyjątkowych form komunikacji. Od początku było dla nas jasne, że po muralu Dawida Ryskiego, który powstał w Warszawie, zrobimy także mural poświęcony nowemu Caddy w Poznaniu. Jedynym mieście na świecie, w którym ten model jest produkowany. Katarzyna Bogucka stylistycznie jest zupełnie odmienna od Ryskiego, ale to również polski TOP wśród ilustratorów. Zatem tak jak w przypadku Dawida, wybór artysty był oczywisty” – mówi Mikołaj Matuszewski, kierownik ds. komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

mural vw caddy poznań

Fot. VW

Mural zaprojektowała Katarzyna Bogucka. To jedna z najbardziej cenionych i znanych na świecie polskich projektantek i ilustratorek. Jest laureatką Bologna Ragazzi Award – wyróżnienia zwanego Oscarem dla ilustratorów. Poza licznymi ilustracjami do książek, jej prace można było podziwiać także w prasie: „Zwierciadle”, „Przekroju” czy „Wysokich Obcasach”. Bogucka posiada na swoim koncie liczne murale. Najważniejsze z nich to cykl wielkoformatowych dzieł zdobiących wnętrze nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | VW ID.3 1st 58 kWh - zdolny uczeń, któremu wybacza się błędy

Za koncepcję kreatywną muralu i koordynację artystyczną projektu Katarzyny Boguckiej odpowiada agencja reklamowa V&P z Poznania, obecnie współpracująca z marką Volkswagen Samochody Dostawcze. Projekt graficzny na ścianę przełożyła ekipa malarzy z firmy Braughman Group Media, która zarządza również ścianą budynku przy Piaskowej 3.

5/5 (liczba głosów: 1)
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Znikający mural

    3 maja 2021 at 17:14

    Dlaczego zaledwie po dwóch tygodniach zamalowany ten mural. Dłużej go malowano niż oglądano.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama