Czego szukasz?

Porady

Renault Laguna II – jakie żarówki? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w modelu Renault Laguna II, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

żarówki renault laguna ii

Żarówki Renault Laguna II (2001 – 2007)

Żarówki Renault Laguna II są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Druga generacja Laguny została zaprezentowana w grudniu 2000 r. i z całą pewnością nie była tylko większym liftingiem „jedynki”. To całkowicie nowy model, który dzieli podwozie z Nissanem Primera, który pojawił się na rynku rok później. Silniki zostały zmodernizowane, a lista wyposażenia wydłużona. Był to pierwszy dostępny w Europie pojazd, który uzyskał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP. Samochód dostępny jest w wersji liftback i kombi.

ZOBACZ TAKŻE
Volvo S40 II (2004-2012) - czy warto kupić?

Laguna była wyposażona w bezkluczykowy system zapłonu, który zamiast kluczyka wykorzystywał urządzenie w formie kartę, które później pojawiało się w kolejnych modelach Renault. Samochód był dostępny tylko z pięcioma siedzeniami, w przeciwieństwie do poprzedniej generacji, która w niektórych wersjach oferowała opcjonalnie siedem miejsc. 

Druga generacja Laguny w marcu 2005 roku przeszła lifting, który skupił się na poprawie bezpieczeństwa, osiągów i komfortu jazdy. Przeprojektowano także wloty powietrza z przodu samochodu, które były wzorowane na Megane drugiej generacji. Wprowadzono również elektroniczny hamulec ręczny, który Renault wcześniej zaprezentowało w modelach Scenic i Espace. Do niewielkich zmian doszło także w gamie silników. Ciekawostką był 2-litrowy dCi o mocy 175 KM (130 kW), który w 2007 był najmocniejszym 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym na świecie.

Żarówki Renault Laguna II – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Renault Laguny II, produkowanej w latach 2001 – 2007. Samochód jest dostępny w wersjach z oświetleniem halogenowym i ksenonowym. Poniżej oczywiście przedstawiamy kompletne zestawienia dla obu typów oświetlenia.

ZOBACZ TAKŻE
Punkty karne - jak sprawdzić stan? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

Zwłaszcza, że wymiana żarówek w samochodach francuskiej marki nie jest trudna, ale czasochłonna, biorąc pod uwagę stosunkowo trudny dostęp do reflektorów i tylnych świateł.

Laguna 2 – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)H7
Światła drogowe (długie)H1
Światła stopuP21/5W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

Laguna 2 – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)D2R
Światła drogowe (długie)H1
Światła stopuP21/5W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

4.6/5 (liczba głosów: 27)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama