Connect with us

Kim jest Freddie Flintoff, prezenter znany z “Top Gear”?

Kim jest Andrew “Freddie” Flintoff, prezenter znany z popularnego brytyjskiego programu “Top Gear”? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Opublikowano

w dniu

Andrew Freddie Flintoff
Fot. YouTube / The Nighly Show

Freddie Flintoff to przede wszystkim były znany krykiecista

Freddie Flintoff ma na Instagramie 855 tys. obserwujących, jednak w Polsce jest kompletnie nieznany. Wynika to jednak z braku popularności krykieta w Polsce. Prezenter “Top Gear” jest bowiem byłą gwiazdą tego sportu w Wielkiej Brytanii.

Flintoff zadebiutował w reprezentacji Anglii w 1998 roku, a największe sukcesy odnosił siedem lat później. W tym roku otrzymał nagrodę BBC dla sportowej osobistości roku. Rok później został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. Flintoff karierę zakończył we wrześniu 2010 r. w wieku 33 lat. Głównym powodem były powtarzające się kontuzje kolana.

Co ciekawe, Freddie Flintoff powrócił do gry w maju 2014 r. występując tylko w jednym meczu Lancashire w formule Twenty20 [najogólniej mówiąc to skrócona forma meczu – przyp. red.]. Na sezon 2014/15 Brytyjczyk podpisał kontrakt z australijskim Brisbane Heat, gdzie jednak totalnie rozczarował. Oprócz gry w krykieta, Flintoff w Australii był także… komentatorem meczów. Po tym sezonie finalnie zawiesił buty na kołku.

Momentalnie stał się gwiazdą telewizji

Po przejściu na sportową emeryturę Freddie Flintoff stał się osobowością telewizyjną, a jego kariera w tej branży szybko nabrała tempa. Już w 2010 r. został kapitanem jednej z dwóch drużyn w brytyjskim programie rozrywkowym “A League of Their Own”. Program stał się hitem BBC i jest cały czas produkowany. Otrzymał nawet nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej.

ZOBACZ TAKŻE
Jeremy Clarkson mógł wrócić do "Top Gear", ale odrzucił ofertę. Dlaczego?

W 2012 r. ukazał się także dokument BBC One “The Hidden Side of Sport”, który wnikliwie przyglądał się depresji w świecie sportu. Freddie spotkał się z kilkoma znanymi postaciami do filmu dokumentalnego. Byli to m.in. Piers Morgan, Vinnie Jones i Ricky Hatton.

Co ciekawe, jego popularność zdobyta w Australii pozwoliła mu zostać uczestnikiem pierwszego sezonu reality-show “I’m a Celebrity…Get Me Out of Here!” na tamtym rynku. To program telewizyjny, w której gwiazdy mieszkają przez kilka tygodni w dżungli, walcząc o koronę króla albo królowej dżungli. I to właśnie Freddie Flintoff okazał się najlepszy w tej edycji. Licencję brytyjskiego programu sprzedano do wielu krajów na całym świecie, w tym do Holandii, Danii, Węgier czy Rumunii.

W kolejnych latach Flintoff dalej rozwijał swoją telewizyjną karierę. Doczekał się m.in. własnego programu o podróżowaniu food-truckiem “Lord of the fries”.

ZOBACZ TAKŻE
Nowy Ford Mustang Mach 1 - amerykański pochłaniacz... zakrętów

42-latek spróbował także swoich sił w serialach i filmach, gdzie jednak grał mało znaczące role. Wziął także udział w musicalu.

Kariera bokserska

Po zakończeniu kariery w 2010 roku Flintoff postanowił spróbować swoich sił w boksie. Nie trzeba dodawać, że wydarzenie zostało doskonale opakowanie przez media, a Sky zrobiło z niego serial dokumentalny “Flintoff: From Lord’s to the Ring”.

W listopadzie 2012 r. pokonał na punkty Amerykanina Richarda Dawsona (wówczas mającego na koncie 2 wygrane walki). Walka została jednak bardzo krytycznie oceniona przez komentatorów i ekspertów, a Flintoff nigdy później nie wyszedł już na zawodowy ring. 

Freddie Flintoff w “Top Gear”

W 2019 roku został jednym z nowych prezenterów legendarnego brytyjskiego programu motoryzacyjnego “Top Gear“, którą to rolę pełni do dziś. Towarzyszą mu kierowca Chris Harris oraz komików Paddy McGuiness. Co istotne, w ocenie fanów oraz ekspertów to zdecydowanie najlepsze trio prowadzące program od czasu odejścia Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. 

Potwierdzają to także wyniki oglądalności programu w Wielkiej Brytanii. Odcinki ostatniego, 28 sezonu, oglądało średnio 4,76 mln osób. To nadal sporo mniej niż ostatniego sezonu z udziałem Clarksona, Hammonda i Maya (średnio 6,49 mln), ale znacznie więcej niż np. 26 sezon programu (prowadzony przez trio Matt LeBlanc, Chris Harris, Rory Reid), który gromadził przed telewizorami średnio 2,35 mln widzów.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama