Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Steiner zirytowany kolejnymi awariami Haasa

Szef zespołu Haas, Guenther Steiner, mówi, że niepowodzenia, których jego zespół doznał do tej pory w obecnym sezonie są bardzo irytujące.

Zaczęło się w Australii, kiedy problemy z pit stopami zmusiły Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena do wycofania się z wyścigu. Szacuje się, że kosztowało to zespół 22 punkty.

Z kolei w Baku samochód Magnussena stracił część nadwozia na początku drugiej serii kwalifikacyjnej. Duńczyk nie był w stanie dostać się do pierwszej dziesiątki, ponieważ zespół nie mógł naprawić samochodu w tak krótkim czasie. Dodatkowo już w wyścigu zespół po błędzie Romaina Grosjeana i uderzeniu w bandy w trakcie neutralizacji stracił szansę na dodatkowe punkty.

To bardzo denerwujące i zamierzamy to naprawić. Popełniamy za dużo błędów w tej części sezonu – powiedział Włoch, jednocześnie sugerując, że bolid amerykańskiego zespołu jest najlepszy z wszystkich zespołów poza pierwszą trójką.

W każdym wyścigu mieliśmy jakieś problemy. Czasami ich nie widzisz, więc nie jesteś w stanie się przygotować. Jesteśmy tego świadomi i nie jesteśmy z tego dumni. Nie próbuję znajdować wymówek, musimy po prostu naprawić pewne rzeczy – dodał.

Mimo błędów  Steiner uważa, że ​​zespół się poprawia i idzie w dobrym kierunku. – Stajemy się coraz lepsi, ale musimy sobie lepiej z tym radzić. Ludzie odpowiedzialni za poszczególne sprawy muszą zrozumieć, jaka to odpowiedzialność. Staramy się ciężko pracować, aby wdrażać nowe procesy i procedury, dzięki którym będziemy mogli stać się jeszcze lepsi – wyznał 53-letni inżynier.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama