Nasze profile w mediach społecznościowych

DTM

Kubica przetestuje BMW M4 DTM w Jerez

Robert Kubica weźmie udział w przyszłotygodniowych testach młodych kierowców DTM 2019 w Jerez de la Frontera za kierownicą BMW M4 DTM.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica BMW DTM
źródło inf./fot.: BMW

Z przyjemnością oferujemy Robertowi Kubicy możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez – powiedział dyrektor motorsportu w BMW, Jens Marquardt. – Robert to uznana postać na międzynarodowej scenie wyścigów samochodowych, z dużym doświadczeniem w seriach wysokiej klasy, takich jak Formuła 1. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak poradzi sobie w testach za kierownicą samochodu turystycznego – naszego BMW M4 DTM – dodał.

Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez za kierownicą BMW M4 DTM – stwierdził natomiast Kubica. – Już teraz ogromnie się cieszę na testy i możliwość poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Z powodzeniem mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM z pewnością nim jest. Ta seria ma wyśmienitą obsadę, a standard jazdy jest niezwykle wysoki. Musimy jednak jeszcze poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzę w teście.

Polak był w przeszłości związany z BMW – w latach 2006-2009 był kierowcą zespołu BMW Sauber F1. 

Oprócz Kubicy w testach BMW Motorsport w Jerez de la Frontera udział weźmie również Nick Yelloly (GBR). 29-latek został w tym sezonie kierowcą fabrycznym BMW i zdobył swój pierwszy tytuł w Mistrzostwach GT Chin za kierownicą BMW M6 GT3 wystawionego przez FIST-Team AAI.

Testy w Jerez de la Frontera odbędą się w dniach od 10 do 13 grudnia.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama