Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Skoda Scala Spider już latem. Kolejny świetny koncept Czechów

Dwudziestu studentów Akademii Škody stworzyło specjalną wersję modelu modelu Scala. Studenci zaprezentują go… w wersji Spider.

skoda scala spider
Fot. Skoda

Pierwsze szkice uczestnicy tworzyli pod opieką Olivera Stefaniego, Szefa Designu Škoda Auto. Skoda Scala Spider wraz z oficjalną nazwą zostanie zaprezentowana w czerwcu 2020 roku. Studenci Akademii nie tylko projektują pojazd, ale również samodzielnie go budują.

To kolejny koncept w ramach projektu studenckiego

Od kilku miesięcy dwudziestu uczniów Akademii Škody pracuje kreatywnie nad siódmym samochodem koncepcyjnym w ramach projektu Student Concept Car. Podczas realizacji projektu młode talenty są jednak wspierane przez inżynierów i doświadczonych pracowników z działów: rozwoju technicznego, designu i produkcji w siedzibie Škody w Mladá Boleslav.

To już siódmy projekt tego typu, co oczywiście stanowi dowód wysokiego poziomu kształcenia w Akademii Škody. A ta działa już od ponad 90 lat.

Skoda Scala Spider ma być dynamiczna

Uczestnicy projektu bazują na nowej kompaktowej Škodzie Scala, której premiera odbyła się w 2018 roku. Celem młodych projektantów jest oczywiście, aby model, który zostanie stworzony w wersji Spider, posiadał jeszcze wyraźniej zarysowane linie nadwozia uwydatniające dynamikę pojazdu.

Ważnym krokiem na drodze do oficjalnej prezentacji unikatowego modelu była wizyta uczniów w dziale designu Škody w siedzibie w Mladá Boleslav. Wtedy to uczestnicy projektu mieli okazję obserwować pracę Olivera Stefaniego i jego zespołu. Dodatkowo przy wsparciu ekspertów projektowali własne szkice samochodu koncepcyjnego.

Podczas pracy nad pierwszymi szkicami projektowymi uczniowie otrzymali cenne wskazówki od członków zespołu Škoda Design. Studenci zdobyli ich uznanie dzięki entuzjastycznemu podejściu i dużej otwartości.

To element corocznego programu

Coroczny projekt Škoda Student Concept Car pokazuje wysoki poziom nauczania w Akademii Škody. Projektowanie pojazdu koncepcyjnego, a następnie własnoręczne budowanie go stanowi punkt kulminacyjny procesu kształcenia.

Škoda rozpoczęła tradycję samochodów studenckich w 2014 roku. Od tego czasu uczniowie w w Mladá Boleslav mogą projektować, przebudowywać i corocznie budować niezwykłe samochody koncepcyjne. W ostatnim czasie zasłynęli oni oczywiście Skodą Mountiaq, zeszłorocznym konceptem pick-upa opartego na Kodiaqu.

Zobacz także:

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama