Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Lauda zostanie pochowany w kombinezonie Ferrari. Znamy szczegóły pogrzebu

Znane są już szczegóły pogrzebu Nikiego Laudy, który zmarł niedawno w wieku 70 lat. 3-krotny mistrz świata Formuły 1 zostanie pochowany w kombinezonie wyścigowym Ferrari.

Opublikowano

w dniu

Niki Lauda (2018)
Fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

W środę zostanie odprawiona msza święta w Katedrze św. Szczepana we Wiedniu, w której udział wezmą: austriacki prezydent Alexander van der Bellen, Lewis Hamilton, Gerhard Berger czy Toto Wolff (ktory ma wygłosić przemówienie). Udział miał wziąć także kanclerz Sebastian Kurz, jednak jego rząd otrzymał właśnie wotum nieufności, więc prawdopodobnie na mszy pojawi się Hartwig Loeger, p.o. kanclerza. Plotki mówiły także o obecności Berniego Ecclestone’a, który jednak im zaprzeczył mówiąc, że nie chce widzieć Laudy martwego.

Podczas mszy będą grane ulubione piosenki Laudy. Kapłan Tom Faber wyznał, że Austriak uwielbiał piosenkę Tracy Chapman “Save us all”.

Po mszy ciało Laudy zostanie spalone w kombinezonie Ferrari, a Austriak ma zostać pochowany z pełnymi honorami państwowymi i spocznie na cmentarzu w Neustift Am Walde niedaleko Wiednia. Tam pochowana jest jego matka.

Fani austriackiego kierowcy będa mieli okazję oddać hołd Laudzie przed mszą – jego ciało w trumnie ozdobionej wieńcem laurowym będzie umieszczone w centrum kościoła. Na trumnie znajdzie się kask wyścigowy Laudy.

Rodzina Laudy chce, aby wydarzenie było w miarę możliwości prywatne, więc nie będzie transmisji na żywo w telewizji.

Lauda zmarł w zeszłym tygodniu podczas snu w szpitalu uniwersyteckim w Zurychu w Szwajcarii, gdzie poddano go dializie z powodu problemów z nerkami po długim okresie złego stanu zdrowia. 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Daniel Mirkiewicz

    29 maja 2019 at 07:16

    żegnaj Mistrzu…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama