Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem do 2020 r.

Mercedes-AMG Petronas Motorsport i Lewis Hamilton ogłosili dziś przedłużenie umowy Brytyjczyka z niemieckim zespołem do końca 2020 roku.

Opublikowano

w dniu

fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

To koniec przedłużającej się sagi, trwającej co najmniej od początku br. kiedy Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa w F1, ciągle mówił, że są bardzo blisko porozumienia.

– Przedłużenie kontraktu było w zasadzie formalnością, bo Toto i ja ustaliliśmy szczegóły zimą, ale zawsze dobrze jest złożyć podpis na papierze i kontynuować swoją zwykłą pracę. (…) Od 20 lat jestem częścią wyścigowej rodziny Mercedesa i nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy w tym zespole niż teraz. (…) Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy razem osiągnąć przez najbliższe 2,5 roku – powiedział Hamilton.

Podpisaliśmy ostatnie dokumenty w tym tygodniu i nie chcieliśmy dłużej trzymać fanów w niepewności. Niewiele jest słów, jakie zostały jeszcze niewypowiedzane o Lewisie jako kierowcy F1 – jest jednym z najlepszych kierowców wszechczasów, a jego wyczyny na torze mówią same za siebie. Najbardziej podoba mi się jednak praca z nim, poznawanie człowieka schowanego w kasku: jego nieustannego dążenia do samodoskonalenia, zaangażowania emocjonalnego i lojalności wobec ludzi wokół niego – stwierdził natomiast Wolff.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama