Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Większego się nie dało? Cadillac Lyriq z 33-calowym ekranem w środku

Cadillac w końcu podał więcej szczegółów na temat swojego pierwszego elektrycznego SUV-a. Cadillac Lyriq ma pojawić się na rynku w 2022 roku.

Opublikowano

w dniu

cadillac lyriq
Fot. Cadillac

Cadillac zaprezentował koncept, który jest bardzo blisko wersji produkcyjnej

Kiedy już koncept Cadillac Lyriq zaprezentował się światu, opinia publiczna była zainteresowana jedną kluczową rzeczą: jak bardzo samochód produkcyjny różni się od tej wizji?

Przedstawiciele producenta zdradzili, że w ramach transformacji w samochód produkcyjny wprowadzą pewne modyfikacje, ale w zasadzie patrzymy na 80 do 85% gotowego produktu. Ponadto Cadillac potwierdził, że rozmiar SUV-a jest bliższy XT5 (długość 4813 mm) niż XT6 (5050 mm).

cadillac lyriq

Lyriq został opracowany na nowej modułowej platformie General Motors i otrzyma układ napędowy i baterie z rodziny Ultium. Klient będzie mieć do wyboru napęd na tylne albo na wszystkie koła.

Spodziewanych jest kilka wariantów akumulatorów, z których największy zapewni pojemność 100 kWh i zasięg do 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Jednocześnie twórcy obiecali szybkie ładowanie o mocy dochodzącej do 150 kW.

ZOBACZ TAKŻE
Najdłuższy samochód na świecie po latach wróci do świata żywych?

Cadillaq Lyriq szokuje wnętrzem. A w zasadzie jednym jego elementem

We wnętrzu konstruktorzy samochodu popuścili wodze fantazji. Jeśli taka wizja trafi do produkcji zupełnie nas to nie zdziwi, natomiast będzie sporym wydarzeniem w branży motoryzacyjnej.

Cadillac w koncepcie swojego pierwszego elektrycznego SUV-a pokazał bowiem ogromny, 33-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego. Z racji wielkości jest on oczywiście zgięty i rozłożony niemal na całą deskę rozdzielczą. 

Oprócz samego systemu informacyjno-rozrywkowego służy on również do wyświetlania obrazów z kamer, które zastępują lusterka. Rozwiązanie to już wcześniej przedstawiło Audi w e-tronie czy Honda w modelu e. Cadillac twierdzi, że ekran jest naprawdę wysokiej jakości i może „obsłużyć” ponad miliard kolorów – 64 razy więcej niż jakikolwiek inny pojazd.

cadillac lyriq wnętrze

Nie zabrakło oczywiście także wyświetlacza head-up z rozszerzoną rzeczywistością, który współpracuje z wbudowanym systemem nawigacji.

Ponadto Cadillac wprowadzi w tym modelu również zaawansowaną technologię redukcji szumów otoczenia. Dzięki szeregowi mikrofonów i czujników, samochód może wykrywać niepożądane dźwięki i nie wpuszczać ich do środka.

Pierwszy seryjnie produkowany Cadillac Lyriq już za dwa lata

Seryjny Cadillac Lyriq ma pojawić się na rynku motoryzacyjnym w 2022 roku. Do tego czasu poznamy oczywiście szczegółowe dane techniczne czy ceny. Przedstawiciele marki zaznaczyli, że mają być one “konkurencyjne”. I to nie tylko do innych luksusowych elektrycznych SUV-ów, ale także do… luksusowych SUV-ów z silnikami spalinowymi. Pożyjemy, zobaczymy.

cadillac lyriq

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama