Connect with us

GPToday.net: Kubica wybrał Racing Point

Serwis GPToday.net podał, że Robert Kubica podjął już decyzję dot. swojej przyszłości w F1. Polak ma zostać kierowcą testowym i rozwojowym w zespole Racing Point.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica - Williams - Singapur 2019
Fot. ROKiT Williams Racing

Kubica ogłosił we wrześniu, że żegna się z zespołem Williamsa po pełnym rozczarowań sezonie. Jednocześnie dał odczuć, że w przyszłym sezonie nadal będzie częścią padoku F1. Od pewnego czasu w kręgu zainteresowań mówiło się głównie o dwóch zespołach: Haasie, co potwierdził zresztą szef zespołu Günther Steiner, a także Racing Point.

Według serwisu GPToday.net wygrała właśnie ta druga opcja. W serwisie możemy przeczytać, że Polak nie podpisał jeszcze umowy, ale jest tego bardzo blisko. Kierowca Williamsa będzie tam współpracował z Sergio Perezem i jego kolegą z Williamsa z sezonu 2018, a więc Lance’m Strollem. Kanadyjczyk docenia i wielokrotnie ciepło wypowiadał się na temat umiejętności Kubicy, co z pewnością także miało znaczenie.

Różowy zespół F1 tym samym najprawdopodobniej zyska także nowego sponsora – PKN Orlen, którego przedstawiciele zadeklarowali pozostanie w F1, więc przy takim układzie sytuacji sponsoring dawnego Force India wydaje się oczywistą drogą.

Polak utrzymuje też, że w przyszłym roku poza rolą w F1 chce się także ścigać, a według wielu źródeł najbliżej tego jest w DTM. Według najnowszych spekulacji Kubica ma zostać kierowcą BMW.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama