Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Rewolucja? Tesla ma technologię, która znacząco obniży cenę elektryków

Amerykański producent samochodów elektrycznych może wkrótce zupełnie zdeklasować wszystkich rywali z segmentu pojazdów na prąd. Tesla podobno ma technologię, dzięki której obniży ceny swoich samochodów do poziomu pojazdów spalinowych.

Opublikowano

w dniu

tańsze samochody tesli

Opinie społeczeństwa i ekspertów na temat marki Tesla mogą się różnić, ale chyba nikt nie może odmówić temu amerykańskiemu producentowi innowacyjności w zakresie samochodów elektrycznych. A kierowana przez Elona Muska marka może dokonać kolejnego przełomu w świecie pojazdów na prąd. 

Tańsze samochody Tesli? Kluczem ma być akumulator “miliona mil”

Tesla rzekomo znalazła technologię, która powinna znacznie wydłużyć żywotność akumulatorów. To może być ogromna zmiana w obszarze, który do tej pory znacznie komplikował życie z samochodami elektrycznymi. Nowa technologia amerykańskiej marki może doprowadzić do obniżki cen samochodów elektrycznych… do poziomu tych z silnikami spalinowymi.

Według Reutersa, nowy akumulator o „niskiej cenie i długim okresie użytkowania” powinien zostać zainstalowany w Tesli Model 3 wyprodukowanej w chińskiej fabryce. Samochód ma być gotowy w tym roku, a w rozwoju technologii brała także udział chińska firma CATL. To podmiot specjalizujący się właśnie w produkcji akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych i systemów magazynowania energii.

ZOBACZ TAKŻE
Nietypowy problem Tesli Model 3. Kierownica... odpadła podczas cofania

Akumulator ma wytrzymać do 1,6 mln kilometrów. Przy jego okazji mówi się o wysokiej gęstości energetycznej, wyższej pojemności i niższych cenach. Ponadto bateria ta powinna stopniowo pojawiać się w większej liczbie modeli Tesli i nie powinno jej brakować na różnych rynkach światowych. Z czasem powinna więc trafić do USA i Europy.

W baterii ma być bardzo mało kobaltu

Niestety póki co niewiele wiemy o samej nowej technologii akumulatorowej. Jednak według wstępnych raportów bateria powinna zawierać tylko bardzo małą, być może nawet zerową ilość kobaltu i innych specjalnych dodatków chemicznych.

Zmniejszenie ilości kobaltu powinno również pomóc obniżyć cenę akumulatorów. Jest to bowiem jeden z najdroższych metali szlachetnych wykorzystywanych obecnie do produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Tańsze samochody Tesli. Więcej informacji już niedługo?

Oczekuje się, że sama Tesla ujawni więcej informacji o nowej baterii już wkrótce. Oprócz informacji o nowej baterii “miliona mil”, amerykańska marka może również przedstawić plan budowy dużych zautomatyzowanych fabryk.

ZOBACZ TAKŻE
Tesla Model S jeszcze szybsza dzięki opcji Cheetach Stance

Ponadto, wraz z rozwojem technologii akumulatorów, Tesla ma ogłosić, że zacznie się bardziej koncentrować na swoim statusie firmy energetycznej. Dzięki ponad milionowi samochodów elektrycznych na drogach, które są w stanie magazynować duże ilości energii, nie jest to zaskakujące.

Gdyby samochody mogły przesyłać zmagazynowaną energię z powrotem do sieci, Tesla mogłaby szybko i łatwo stać się stosunkowo dużą firmą energetyczną o stosunkowo wyjątkowych możliwościach.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama