Czego szukasz?

Porady

Renault Laguna III – jakie żarówki? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w modelu Renault Laguna III, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

żarówki renault laguna iii

Żarówki Renault Laguna III (2007 – 2015)

Żarówki Renault Laguna III są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Trzecia generacja Laguny została zaprezentowana podcza salonu samochodowego we Frankfurcie w 2007 r. Renault w zasadzie naprawiło wszystko, co stawiało w złym świetle drugą generację modelu. Reputacja samochodu i marki ma jednak ogromne znaczenie wśród społeczeństwa, więc zdecydowana poprawa względem poprzednika nie przyniosła sukcesu sprzedażowego.

ZOBACZ TAKŻE
Jak jeździć automatem? Poradnik dla początkujących

Chociaż Laguna III jest konstrukcyjnie oparta na poprzedniej generacji, przeszła szereg modyfikacji, które częściowo wynikały z krytyki ze strony użytkowników poprzednika. Przestronność w tylnej części kabiny znacznie się poprawiła, podczas gdy z przodu była już dobra jak u poprzednika. Słabością nadal pozostał średniej wielkości bagażnik, w którym zresztą często nie kryło się pełnoprawne koło zapasowe. Jedną z największych zalet tej generacji jest wręcz legendarna trwałość przed korozją.

Samochód w momencie wprowadzenia na rynek był dostępny tylko jako liftback. W zależności od rynku występowały cztery wersje wyposażenia. Silniki benzynowe obejmowały 1.6 16 V o mocy 81 kW, 2.0 16 V o mocy 103 kW i 2.0 16V Turbo o mocy 125 kW. Gama silników wysokoprężnych składała się natomiast z 1.5 dCi o mocy 81 kW i 2.0 dCi o mocy 96, 110 i 127 kW.

ZOBACZ TAKŻE
Volvo S40 II (2004-2012) - czy warto kupić?

Kombi pojawiło się na rynku w 2008 roku, razem z nowymi silnikami. W tym samym roku pokazano także wersję coupe. Najważniejszą zmianą było wprowadzenie 6-cylindrowych silników: wysokoprężnego 3.0 V6 dCi o mocy 172 kW i benzynowego 3.5 V6 24V o mocy 175 kW. W standardzie były one dostępne z systemem 4Control.

Pierwszy lifting modelu nastąpił w 2010 r., a poza nowymi silnikami objął także zmiany w wyglądzie, głównie z przodu.

Żarówki Renault Laguna III – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Renault Laguny II, produkowanej w latach 2007 – 2015. Samochód jest dostępny w wersjach z oświetleniem halogenowym i ksenonowym. Poniżej oczywiście przedstawiamy kompletne zestawienia dla obu typów oświetlenia.

ZOBACZ TAKŻE
Punkty karne - jak sprawdzić stan? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

Zwłaszcza, że wymiana żarówek w samochodach francuskiej marki nie jest trudna, ale czasochłonna, biorąc pod uwagę stosunkowo trudny dostęp do reflektorów i tylnych świateł.

Laguna 3 (liftback, coupe, kombi) – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)H7
Światła drogowe (długie)H7
Światła stopuP21/5W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie -
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

Laguna  3 (liftback, coupe, kombi) – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)D1S
Światła drogowe (długie)D1S
Światła stopuP21/5W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie -
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

3.7/5 (liczba głosów: 36)
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Laguna 2010

    2 marca 2021 at 16:23

    Laguna 3 z 2010 roku ma w reflektorach także światła do jazdy dziennej. W przestawionych zestawieniach brak danych dotyczących żarówek tych świateł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama