Connect with us

Szokująca transakcja. Volkswagen rzekomo sprzedał Bugatti… Chorwatom

Według nieoficjalnych informacji Volkswagen właśnie sprzedał markę Bugatti. Jej nabywcą rzekomo został Rimac, chorwacki producent elektrycznych hipersamochodów.

Opublikowano

w dniu

bugatti sprzedaż rimac
Fot. Bugatti

To naprawdę szokująca informacja

Wszystkie szczegóły zostały już podobno ustalone, a gotowa umowa oczekuje tylko na podpisy. Volkswagen nie chce jednak całkowicie zrezygnować z Bugatti. Szokujące informacje podał carmagazine.co.uk.

Słynna francuska marka była w rękach Volkswagena od 1998 roku mając swoje wzloty i upadki. Wszystko wskazuje jednak, że teraz znowu zmieni właściciela. Niemiecki koncern zgodził się podobno sprzedać Bugatti chorwackiemu producentowi elektrycznych hipersamochodów, Rimac Automobili. Sprzedaż miała zostać zatwierdzona przez przedstawicieli Volkswagena pod koniec zeszłego tygodnia, ale teraz oczekuje na ostateczne zatwierdzenie przez członków zarządu.

ZOBACZ TAKŻE
Ferrari Portofino M - mocy i stylu nigdy za wiele. M jak Modificata

Jednocześnie VAG nie pozbędzie się całkowicie marki Bugatti, ponieważ poprzez markę Porsche posiada 15,5 procent udziałów w Rimac. Jednak gdyby sprzedaż francuskiej marki zakończyła się sukcesem, Porsche prawdopodobnie nabyłoby jeszcze więcej udziałów w Rimac Automobili.

Sprzedaż Bugatti jest zaskoczeniem, ale nie totalnym

Informacje o sprzedaży marki Bugatti nie są zupełnie nieoczekiwane. Do Bugatti zawsze napływały ogromne kwoty, co zmieniło się w 2015 roku, kiedy Ferdinand Piëch opuścił kierownictwo koncernu Volkswagen. A przecież to właśnie Piëch pod auspicjami koncernu zorganizował przejęcie marki Bugatti.

Rodzina Piëcha nadal posiada jednak 50-procentowy pakiet kontrolny w grupie, co pozwala jej znacząco wypowiadać się na temat planów Volkswagena. Według carmagazine.co.uk, zarząd grupy musiał przekonać rodzinę do wyrażenia zgody na sprzedaż marki Bugatti, zwiększając jednocześnie udział marki Porsche w Rimac Automobili. Według zakulisowych informacji Volkswagen chce stopniowo zwiększać swój udział w Rimac do 49 proc.

ZOBACZ TAKŻE
Rimac pozostaje wierny swoim przekonaniom. Nie wyprodukuje SUV-a

Jednak Volkswagen nie jest jedynym, który chce mieć udziały w Rimaku. W przeszłości Hyundai/Kia, Koenigsegg, Jaguar i Magna również zainwestowały w markę. Biorąc więc pod uwagę, że Rimac Automobili ma zaledwie 11 lat i dał światu tylko dwa modele, jego sukcesy są więcej niż imponujące.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama