Connect with us

Pożar samochodu elektrycznego. Ucierpiało pięć aut wokół – VIDEO

Pożar samochodu elektrycznego to dość rzadkie zdarzenie, ale gdy już taki pojazd się zapali, zwykle jest to niesamowity pokaz siły ognia. Jak w tym przypadku.

Opublikowano

w dniu

pożar samochodu elektrycznego

Możliwy pożar samochodu elektrycznego to jedna z ciemnych stron jego posiadania

Jednym z typowych problemów związanych z posiadaniem samochodu elektrycznego jest ryzyko pożaru, szczególnie podczas ładowania. Według dostępnych statystyk ryzyko takiego zjawiska jest znacznie niższe niż w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi.

Należy jednak dodać, że jeśli już pożar samochodu elektrycznego stanie się faktem, to ma to znacznie gorsze konsekwencje niż w przypadku pojazdu z silnikiem spalinowym.

Powodem jest między innymi oczywiście fakt, że akumulatory samochodów elektrycznych mogą wybuchnąć. To znacznie większe ryzyko niż w samochodach wypełnionych benzyną czy olejem napędowym, które najczęściej efektownie wybuchają… tylko w filmach.

ZOBACZ TAKŻE
Świeżo zwolniony kierowca... skasował Ferrari swojego byłego szefa

Benzyna przy normalnym ciśnieniu i temperaturze nie jest bowiem wybuchowa, a olej napędowy tak naprawdę zbytnio się nie pali. Oczywiście pożar w jakimkolwiek samochodzie jest nieprzyjemny, ale konwencjonalne pojazdy mają tutaj pewną przewagę.

Z tego też powodu naukowcy wzywają do zakazu ładowania samochodów elektrycznych w pomieszczeniach. 

Jak wygląda taki pożar? Niesamowite nagranie z Chin

Jak bardzo tragiczny w skutkach może być taki pożar, pokazano na materiale z Chin. Został on zarejestrowany przez kamerę bezpieczeństwa w Tung-kuan, gdzie widzimy pozornie spokojną scenerię – na jednej ze stacji ładuje się kilka samochodów elektrycznych.

Po pewnym czasie jeden z samochodów zaczyna się palić, a już po chwili widzimy ogromne płomienie i pożar samochodu. Ogień wkrótce dosięga stojącą obok ciężarówkę, która po chwili sama zjeżdża na drogę. Wkrótce rozlega się eksplozja, która dopełnia dzieła zniszczenia. 

ZOBACZ TAKŻE
Bardzo blisko zawalenia. Chiński most kołysał się jak na falach

Wskutek tego pożaru pięć samochodów stojących wokół feralnego pojazdu zostało mniej lub bardziej zniszczonych.

Pożar gasiło czterdziestu strażaków, którzy mieli do dyspozycji osiem wężów strażackich. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Może leżeć zarówno po stronie ładowarki, jak i po stronie samochodu. 

Jak już wspomnieliśmy, takie pożary to rzadkość. Mogą się jednak zdarzyć, a ich efekty są wtedy szokujące. Zobaczcie sami. 

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama