Nasze social media

Formuła 1

Kevin Magnussen sprzedaje swoje Porsche 911. Jest cudowne

Jeśli macie wolne 670 000 złotych i zawsze chcieliście przejechać się tym samym samochodem, co kierowca Formuły 1, to macie szczęście. Kevin Magnussen sprzedaje swoje klasyczne Porsche 911. Jest pięknie odrestaurowane.

Opublikowano

w dniu

Porsche 911 Turbo (1978) - Kevin Magnussen

Nie wiemy dlaczego Duńczyk, który z pewnością nie ma kłopotów finansowych, sprzedaje takie cudo, ale nie ma co wnikać. Magnussen niedawno stanął na ślubnym kobiercu, więc być może wybranka jego serca kazała mu sprzedać tę sportową bestię, a kupić Porsche Panamerę. To oczywiście pół żartem.

Przedmiotem sprzedaży jest Porsche 911 Turbo pierwszej generacji z 3,3-litrowym silnikiem typu bokser z 1977 roku, co oznacza jeden z pierwszych modeli tego typu, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Samochód ma 300 KM mocy i zaledwie 122 000 przebiegu. Auto część swojego życia spędziło w USA, po czym w 2014 przeszło w Danii kompleksową renowację.

Dzięki niej po samochodzie kompletnie nie widać, że skończyło już 40 lat. Ma piękny, lśniący lakier i wciąż urzekające wnętrze. To model pochodzący z czasów ekstrwagancji, więc nie może dziwić jego niezwykły purystyczny styl z ciekawymi detalami. 

Według opisu samochód po renowacji najczęściej używany był na duńskich drogach. Tylko tego lata Magnussen spędził za jego kierownicą około 3 000 kilometrów.

Sprzedażą zajmuje się Elfer Spot, a pełne ogłoszenie i bardzo dużo zdjęć możecie znaleźć tutaj – Porsche 911 Turbo 3.3 1978.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama