Connect with us

Porady

Jakie żarówki do Audi A4 B6? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Audi A4 B6, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki Audi A4 B6
Fot. Audi

Żarówki Audi A4 B6 (2000 – 2006)

Żarówki Audi A4 B6 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, Audi A4 B6 pojawiło się na rynku w 2000 rynku w trzech wersjach – sedan, kombi i kabriolet. Pomimo upływu dwudziestu lat, model ten to nadal bardzo chętnie poszukiwane auto na rynku wtórnym. Jego popularność wynika ze stosunkowo niskich cen. Kuszą one wiele osób chcących posiadać w garażu samochód z czterema pierścieniami na masce. 

Samochód może nie jest przesadnie bezawaryjny, ale zazwyczaj ma całkiem dobrze wykonane wnętrze, a sprowadzane głównie z Niemiec egzemplarze są nieźle wyposażone. No i cały czas funkcjonujące wśród polskich kierowców zaufanie do rzekomo najlepszej i najbardziej trwałej na świecie niemieckiej technologii. 

ZOBACZ TAKŻE
AdBlue - co to jest i dlaczego się stosuje? Wyjaśniamy

Na co uważać?

Jednym z lepszych wyborów przy zakupie tego auta będzie silnik 1.9 TDI, który ma opinię bezawaryjnego. W przeciwieństwie do 2.0 TDI, gdzie dużym problemem są nietrwałe turbiny. Kosztowne mogą być awarie pompowtryskiwaczy, związane z zawodzącymi cewkami. Obok 1.9 TDI, dobrym wyborem będzie także 1.8 T.

Niezwykle kosztowna może być także naprawa wielowahaczowego zawieszenia. Niestety, A4 B6 nie ma dobrych opinii w tym względzie, a wymiana części na takie dobrej jakości oznacza głębsze sięgnięcie do portfela. Radzimy więc dobrze sprawdzić samochód przed zakupem. 

Na duży plus należy zaliczyć elektronikę w tym modelu niemieckiej marki – pomimo upływu lat nie ma z nią większych problemów. Te, które występują nie wiążą się natomiast z dużymi kosztami. 

ZOBACZ TAKŻE
Jak jeździć automatem? Poradnik dla początkujących

Żarówki Audi A4 B6 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Audi A4 B6, produkowanego w latach 2000 – 2006. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

Światła pozycyjne przódW5W albo H6W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)D2R
Światła drogowe (długie)H7 albo ksenon D1S (po liftingu 09.2001), D2S (przed liftingiem 09.2001)
Światła cofaniaP21W
Światła stopuR5W
Kierunkowskazy przedniePY21W
Kierunkowskazy tylnePY21W
Kierunkowskazy boczneWY5W
Światła przeciwmgielne przednieH11
Światła przeciwmgielne tylneP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama