Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Perez utrzymał trzecie miejsce po niewłaściwym użyciu DRS

Sergio Perez po raz pierwszy od dwóch lat stanął na podium w Formule 1. Jego trzecie miejsce stało jednak pod znakiem zapytania w związku z niewłaściwym użyciem systemu DRS przez Meksykanina. Kierowca Force India nie został jednak ukarany, o czym zadecydowała niska szkodliwość jego błędu.

Opublikowano

w dniu

fot.: Sahara Force India

W trakcie wyścigu stewardzi zgłosili, że Perez użył systemu DRS poza dozwolonymi strefami. Wszystko miało miejsce w związku z awarią systemu i koniecznością przejścia na manualne uruchamianie DRS przez kierowców w strefie za drugim zakrętem.

Sędziowie uznali, że kierowca po zapaleniu się światła DRS po raz pierwszy wykonywał operację na domyślnych ustawieniach i nieprawidłowo aktywował system ręcznie. Miało to jednak miejsce krótkotrwale (choć dwa razy) i sędziowie uznali, że nie będą karać kierowcy za ten nieznaczny błąd samego Pereza, jak i jego zespołu, który dopiero po drugim przypadku rozpoznał błąd i go wyeliminował.

W oświadczeniu FIA można dodatkowo przeczytać, iż sędziowie są przekonani, że w związku z tymi manewrami nie doszło do żadnego wyprzedzania.

Postępowanie dotyczyło także Lance’a Strolla z Williamsa i Kevina Magnussena z Haasa, którzy także nie zostali ukarani. W ich przypadku przewinienie zdarzyło się tylko raz.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama