Connect with us

W emocjonalnym filmie VW pożegnał się z legendarnym Garbusem

Produkcja VW Beetle zakończyła się w lipcu, ale pod koniec roku Volkswagen po raz kolejny pożegnał się z kultowym modelem. Bardzo emocjonalnym video.

Opublikowano

w dniu

VW Beetle plaża

Oryginalny Volkswagen Beetle, pochodzący z 1938 roku, jest jednym z najbardziej znanych, najważniejszych i najdłużej produkowanych samochodów na świecie. James May nazwał to nawet jednym z trzech samochodów, które każdy Petrolhead powinien poprowadzić przynajmniej raz.

Produkcja oryginalnego „Beetle” zakończyła się w 2003 roku, a nowy Beetle, który postawił na połączenie stylu retro z nowoczesną technologią nie zawojował rynku. Produkcja zakończyła się w lipcu ubiegłego roku, kończąc długi i wspaniały okres. Możliwe, że samochód powróci w elektrycznej wersji jako część rodziny ID, ale na razie nie ma tego oficjalnego potwierdzenia.

31.12 amerykański oddział Volkswagena opublikował film „Ostatnia mila”, który nawiązuje do historii życia jednego z wielu milionów właścicieli Garbusa, którym samochód towarzyszył przez całe życie. Półtorej minuty klipu pokazuje pierwsze spotkanie chłopca z samochodem, który kupił jego ojciec. Wkrótce uczy się go prowadzić, wyrusza nim na pierwszą randkę i ostatecznie zostaje jego właścicielem.

Historia kontynuowana jest przez założenie rodziny, dorastanie dzieci i kończy się spojrzeniem na starca obok jego starego samochodu. Potem sam samochód przejeżdża przez tłum ludzi, by w końcu odfrunąć. Całemu klipowi towarzyszy słynny przebój Beatlesów „Let it Be” Ten film jest wręcz przepłniony nostalgią i emocjami. Na samym końcu filmu widzimy logo marki i kształty jednego z modeli elektrycznych Volkswagena z rodziny ID,uzupełnione hasłem „Tam, gdzie kończy się jedna droga, druga się zaczyna”. Zresztą, zobaczcie sami.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama