Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Bottas czy Verstappen? Jest faworyt bukmacherów w walce z Hamiltonem

Lewis Hamilton jest głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu w 2021 roku – to oczywiste. Znacznie więcej znaków zapytania znajdziemy tuż za jego plecami. W ostatnich latach drugie miejsce zajmował Valtteri Bottas, jednak co roku powraca pytanie – czy do walki między kierowcami Mercedesa może włączyć się Max Verstappen? Po pierwszych kursach opublikowanych przez bukmacherów na sezon 2021 widzimy już, że biorą oni pod uwagę taką możliwość.

Opublikowano

w dniu

bottas verstappen hammilton typy f1
Fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team/Red Bull Pool Content | Tekst zawiera reklamę legalnego, polskiego bukmachera

Mistrzostwo Mercedesa wśród konstruktorów niemal pewne, ale…

Lewis Hamilton w ostatnich latach nie dawał szans swoim głównym rywalom do mistrzowskiego tytułu. Czy był to Sebastian Vettel w latach 2017-18 czy Valtteri Bottas w latach 2019-20, walka tak naprawdę w skrajnym przypadku toczyła się do pewnego momentu. Na koniec sezonu Brytyjczyk i tak miał znaczącą przewagę nad drugim kierowcą. 

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku będzie podobnie. Niewielkie zmiany w bolidach oraz perfekcyjność niemiecko-brytyjskiego zespołu jasno wskazują, że powinien to być kolejny już mistrzowski rok Mercedesa. Zwłaszcza, że w Brackley nie popadają w rutynę, co lubi podkreślać szef zespołu, Toto Wolff. – Każdego roku zmieniamy punkt ciężkości i określamy właściwe cele. To może wydawać się proste, ale jest cholernie trudne i prawdopodobnie dlatego nie ma tam zespołów sportowych z siedmioma tytułami z rzędu. Tak wiele rzeczy może się wydarzyć i bardzo naturalne jest przyzwyczajenie się do sukcesu. Ale ten zespół nic z tego nie pokazał. Widzę teraz ten sam ogień, głód i pasję, co wtedy, gdy pierwszy raz przechodziłem przez te drzwi w 2013 roku – powiedział przy okazji prezentacji bolidu W12.

ZOBACZ TAKŻE
Kierowcy F1 2021. Przedstawiamy pełen skład na nowy sezon F1

Nic więc dziwnego, że kursy na mistrzostwo Mercedesa wśród konstruktorów są bardzo niskie. W ofercie BETFAN kurs na mistrzostwo Mercedesa wynosi 1.23. Oznacza to, że po odliczeniu podatku jesteśmy w stanie zarobić na złotówce zaledwie osiem groszy. Ciekawszą opcją w tym aspekcie może być obstawienie mistrzostwa Red Bulla. Oczywiście, w tej chwili nikt nie wyobraża sobie takiego scenariusza, ale w F1 nie raz i nie dwa zdarzało się, że ktoś wyciągał asa z rękawa. W tym roku jest o to niezmiernie trudno, ale nie jest to niemożliwe. Dodatkową zaletą jest bardzo mocno wyglądający duet kierowców Max Verstappen – Sergio Perez. 

  Red Bull mistrzem świata konstruktorów F1 2021 – 4,30
Kurs z 04.03.2021 09:45. Kursy mogą ulec zmianie.

Lewis Hamilton także jest murowanym faworytem

Podobnie wygląda sprawa z Lewisem Hamiltonem. Doskonale znamy go z możliwości wyciśnięcia bolidu pełni potencjału, a dodatkowo wywierania twórczej presji na inżynierów – zarówno tych pracujących w fabryce w Brackley, jak i tych obecnych na torach Formuły 1. Wydaje się to być jednym z czynników, dzięki któremu Brytyjczyk jest w ostatnich latach niepokonany.

Walkę o mistrzowski tytuł co roku zapowiada Valtteri Bottas. Fin przed sezonem 2019 mówił o swojej wersji 2.0, a przed sezonem 2020 o wersji 3.0 (czemu towarzyszył zabawny film przygotowany przez Mercedesa), co miało zapowiadać wyrównaną walkę z Hamiltonem. Ostatecznie jednak skończyło się jak zawsze. O ile w 2019 roku przez kilka pierwszych wyścigów był równorzędnym partnerem dla Hamiltona, to w 2020 roku rywalizacja bardzo szybko się skończyła.

ZOBACZ TAKŻE
Szefowie zespołów F1 2021. Przedstawiamy kluczowe postacie w padoku

Nic więc dziwnego, że w sezonie 2021 bardziej niż na Bottasa w roli rywala dla Hamiltona spogląda się na Maksa Verstappena. Holender w ostatnich latach skończył z głupimi błędami i według wielu opinii tylko słabsza maszyna nie pozwala mu na regularne wygrywanie. 23-latek jest wręcz uważany za najlepszego kierowcę w stawce, który potrafi bezlitośnie wykorzystać błędy rywali, jeśli tylko pozwala mu na to maszyna.

  Lewis Hamilton mistrzem świata F1 2021 – 1,32
Kurs z 04.03.2021 09:45. Kursy mogą ulec zmianie.

 

Wszystkie te słowa potwierdzają opublikowane przez bukmacherów pierwsze kursy na sezon 2021. Lewis Hamilton jest bezwzględnym faworytem do mistrzostwa, a kurs na jego triumf w BETFAN wynosi zaledwie 1.32. Jego głównym rywalem ma być jednak nie Valtteri Bottas, a właśnie Max Verstappen. Bukmacher za złotówkę postawioną na Holendra zapłacą 5.20, podczas gdy kurs na Fina wynosi aż 8.20.

Mistrzostwa bez Hamiltona to ciekawa alternatywa. A w zasadzie to pojedynek Bottas vs. Verstappen

Umówmy się jednak – oba te zdarzenia wydają się mało prawdopodobne. Dlatego bukmacherzy postanowili zorganizować dodatkowe zakłady – na mistrzostwa bez Lewisa Hamiltona. Ich zasada jest oczywiście bardzo prosta – z typów wykluczonych został Lewis Hamilton. Gra toczy się więc o to, kto spośród pozostałych 19 kierowców będzie najwyżej w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2021. Znamy pełen rozkład nowego sezonu

Tutaj także faworytem według BETFAN jest Max Verstappen, na którego kurs wynosi 1.85. Za złotówkę postawioną na Valtteriego Bottasa możecie natomiast zarobić 2.10. To o tyle ciekawe, że obie opcje są bardzo prawdopodobne, a to przecież Fin w ostatnich latach był najlepszym kierowcą wyłączając Lewisa Hamiltona. Na jego korzyść działa także fakt posiadania zdecydowanie najlepszego w stawce bolidu. Pomimo ogromnego talentu Holendera może okazać się, że i tym razem o końcowym wyniku tej rywalizacji zdecyduje maszyna. 

  Valtteri Bottas najlepszym kierowcą F1 2021 z wyłączeniem Lewisa Hamiltona2,10
Kurs z 04.03.2021 09:45. Kursy mogą ulec zmianie.

 

Za plecami Fina i Holendra najwyżej oceniane są szanse innego duetu kierowców. Za wygraną Sergio Pereza z Red Bulla albo Charlesa Leclerca ze Scuderii Ferrari można zarobić 9-krotność postawionej kwoty. Bukmacherzy nie wierzą w pozostałych kierowców – kurs BETFAN na Carlosa Sainza wynosi bowiem już 30.00, a na Sebastiana Vettela 50.00.

***

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama