Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu – gdzie, kiedy otwarcie, cennik

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu zostanie w końcu otwarte. Wspaniała atrakcja dla pasjonatów klasycznej motoryzacji oraz idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną, zostanie otwarte już 19 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na zwiedzających czeka ponad 100 zabytkowych pojazdów z różnych stron świata, które prezentowane są w specjalnie zaaranżowanych strefach.

Opublikowano

w dniu

muzeum motoryzacji w poznaniu
Fot. Grupa MTP

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu to wspólna inicjatywa kilku podmiotów

Utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z historycznymi pojazdami było możliwe dzięki kilku podmiotom. To członkowie Automobilklubu Wielkopolski oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, z których pochodzą zgromadzone w muzeum egzemplarze.

Wyjątkowe pojazdy potrzebują szczególnego miejsca, dlatego z pomocą wyszła Grupa MTP. Jako gospodarz terenu udostępniła ona historyczny Pawilon 2, zwany wcześniej Halą Przemysłu Ciężkiego.

Co będzie można zobaczyć w muzeum?

Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych. Od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry’ego Ford’a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman’s Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są oczywiście Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.

muzeum motoryzacji w poznaniu

Nie zabraknie oczywiście kultowych samochodów z czasów PRL-u, takich jak: Warszawy, Fiaty 125p, 126p, Tarpany czy Żuki. W otoczeniu trzepaka, campingu
i innych przedmiotów z lat 60, 70 i 80-tych tworzą wyjątkowy klimat wystawy.

Ostatnimi samochodami, które zostały sprowadzone do muzeum są Citroen B11(BN11)/ Sedan z 1952 roku, Citroen 2CV/Sedan z 1987 roku, a także Standard Flying 12 z dolnozaworowym silnikiem z 1939 roku. Pojazdy stanęły w strefie francuskiej, w której będzie można znaleźć również inne interesujące klasyki.

ZOBACZ TAKŻE
Audi A4 B6 (2000-2006) - czy warto kupić?

Co oprócz samochodów osobowych?

Oprócz zabytkowych samochodów osobowych znajdziemy także stare rowery, wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II Wojny Światowej. W muzeum każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić mile czas w otoczeniu pięknych zabytkowych pojazdów.

Otwarcie muzeum jest możliwe dzięki zmianom, które zostały wprowadzone w rozporządzeniu rady ministrów dotyczącym działalności ośrodków kultury oraz muzeów. Zniesienie obostrzeń pozwoliło na utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z zabytkowymi pojazdami.

muzeum motoryzacji w poznaniu

Kiedy i gdzie otwarcie Muzeum Motoryzacji w Poznaniu?

Muzeum Motoryzacji w pawilonie nr 2 zostanie otwarte 19 lutego 2021 r. Będzie czynne aż do odwołania w każdy piątek w godzinach 10:00-18:00 oraz weekendy w godzinach 10:00-17:00. Wejście do muzeum będzie znajdować się od ul. Głogowskiej przy pawilonie 2 naprzeciwko Dworca Zachodniego.

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających na terenie muzeum obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust oraz nosa. Na terenie muzeum dostępne będą oczywiście pojemniki z płynem do dezynfekcji.

ZOBACZ TAKŻE
Nowy samochód z LPG - 7 najciekawszych propozycji. Co wybrać?

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu – bilety, cennik

Zdecydowanie najważniejsza informacją jest fakt, że bilety do muzeum będą dostępne do kupienia tylko online na stronie www.tobilet.pl. Bilet normalny dla osoby dorosłej kosztuje 20 złotych. Dzieci (na podstawie legitymacji szkolnej) i studenci (na podstawie legitymacji studenckiej) będą mogli natomiast wejść do muzeum w cenie biletu ulgowego – 10 złotych. Wejście dla dzieci do 5 lat jest bezpłatne. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama