Czego szukasz?

Motorsport

Renault pewne mocy i niezawodności swoich silników na sezon 2018

Renault jest na dobrej drodze, aby dostarczyć mocniejszy i bardziej niezawodny silnik niż w 2017 roku, ujawnili działacze McLarena, którzy liczą, że kwestia mistrzostwa nie będzie się rozgrywać wyłącznie między Mercedesem a Ferrari.

Renault Sport Racing and BP strengthen strategic relationship

Francuski dostawca silników w 2017 przeżywał prawdziwą sinusoidę nastrojów – udawało mu się wygrywać wyścigi z kierowcami Red Bull Racing, ale wielokrotnie bolidy z jego motorami nie dojeżdżały do mety, co przyćmiewało sukcesy. Szczególne problemy Renault miało z układem MGU-K.

W tym sezonie ma być inaczej, a rąbek tajemnicy uchylili inżynierowie McLarena, którzy ocenili informacje płynące od Francuzów jako „zachęcające”. – Nie mamy żadnych alarmów. Wyglądają na bardzo pewnych siebie – ocenił sytuację Zak Brown, dyrektor wykonawczy McLarena. – Szczególnie zadowoleni są z mocy, a przede wszystkim niezawodności silnika – dodał Brown.

Brown zasugerował również, że Renault może wypadać zdecydowanie lepiej w kwalifikacjach dzięki nowym, „magicznym” trybom silnika.

W obozie McLarena nie ukrywają także radości z zerwania kontaktów z Hondą i postawienia na Renault. – Rozmawiając z wszystkimi w Renault od razu widać, że mają więcej doświadczenia. Ci faceci zajmują się tym dużo dłużej niż w Hondzie i to po prostu czuć – stwierdził oficer inżynierii, Matt Morris. Morris dodał, że wspólne prace na hamowni przebiegły bezproblemowo.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama