Connect with us

Inne

Nowy odcinek The Grand Tour tuż przed świętami. Tym razem Madagaskar

O nowym specjalnym odcinku “The Grand Tour” mówi się od wielu miesięcy, ale dopiero teraz ogłoszono oficjalnie jego datę premiery. Zaprezentowano także świetny trailer.

Opublikowano

w dniu

the grand tour 2020 richard hammond
Fot. YouTube/The Grand Tour

Producentom oczywiście przeszkodził koronawirus

Minęło już wiele miesięcy od premiery ostatniej wielkiej trasy z Kambodży i Wietnamu, podczas której słynne trio Clarkson, Hammond i May przemierzało Mekong na statkach. Była to pierwsza część nowej koncepcji “The Grand Tour”, która stawia na specjalne, efektowne i oczywiście wysokobudżetowe odcinki specjalne.

Oczekiwanie na drugi odcinek czwartej serii popularnego serialu trwa naprawdę długo, co można przypisać m.in. globalnej pandemii koronawirusa. Mimo, że ekipa miała sfilmowany materiał, ze względu na konieczność zachowania dystansu, nie mógł on zostać ostatecznie pocięty i zmontowany. To kwestia przygotowania 1,5h materiału z tysięcy godzin nagrań. 

ZOBACZ TAKŻE
Jeremy Clarkson mógł wrócić do "Top Gear", ale odrzucił ofertę. Dlaczego?

Poza tym przygotowanie jednego takiego odcinka specjalnego tak naprawdę zajmuje kilka miesięcy. To wyszukanie lokalizacji, zorganizowanie wszystkich pozwoleń i dokumentów, transport ekipy filmowej, właściwe nagrania i potem wskazane wyżej czynności montażowe.

Kolejne opóźnienie spowodowało zakażenie koronawirusem producenta Andy’ego Wilmana, po której na szczęście wyzdrowiał i był w stanie zakończyć przygotowywanie materiału wraz ze swoim zespołem kilka tygodni temu.

Odcinek specjalny “The Grand Tour” na Madagaskarze jest gotowy od czerwca

W połowie czerwca Jeremy Clarkson ogłosił, że nowy odcinek “The Grand Tour” jest gotowy i teraz czekamy tylko na decyzję Amazona o jego wydaniu. Znana z e-commerce firma bardzo, ale to bardzo długo milczała na ten temat. W międzyczasie w Internecie pojawiały się kolejne nieoficjalne daty – najpierw 4 września, a następnie 11 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE
Kim jest Freddie Flintoff, prezenter znany z "Top Gear"?

Teraz wiemy już jednak wszystko. Amazon Prime Video opublikował trailer odcinka z wyraźnie zaznaczoną datą – 18 grudnia. Tak więc w ramach odpoczynku od przygotowań do świąt Bożego Narodzenia będzie można się odpreżyć oglądając przygody trzech najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie. Podobnie jak w przypadku poprzedniego odcinka specjalnego, będzie miał on ok. 90 minut.

O samych atrakcjach póki co wiadomo tyle, co na trailerze

Poza tym, że akcja odcinka będzie się rozgrywać na Madagaskarze, tak naprawdę niewiele wiadomo. Clarkson, Hammond i May będą poruszać się Fordem Focusem, Caterhamem 7 i Bentleyem Continentalem GT. Wszystkie samochody – a jakże – otrzymały obszerne modyfikacje terenowe, które objęły ramy, gigantyczne opony czy… napęd gąsienicowy. 

Wyprawa powinna rozpocząć się na wyspie Reunion. Trójka prezenterów spędzi tam kilka dni i zamieni swoje samochody w szalone pojazdy. Następnie wyprawa trzech gwiazd telewizji powinna wyruszyć w podróż przez Madagaskar szlakiem francuskich piratów, na końcu której chcą poszukać skarbu.

 

Po zeszłorocznym odcinku “Marynarze”, który wzbudził lekkie kontrowersje, pierwszy opis odcinka specjalnego na Madagaskarze brzmi prawie idealnie. Z pewnością możemy spodziewać się klasycznego humoru, wzajemnego sabotażu i nietradycyjnych zadań. Pozostaje tylko czekać na datę premiery.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

google news motohigh

Reklama
ReklamaReklama