Connect with us

Mitsubishi Space Star po liftingu. Nowoczesny wygląd i ulepszone wnętrze

Zgodnie z obowiązującym trendem, Mitsubishi przy liftingu modelu Space Star skupiło się na wyglądzie. W środku także odnotowano zmiany, ale stosunkowo niewielkie.

Opublikowano

w dniu

Mitsubishi Space Star - lifting 2019
Fot. Mitsubishi

Space Star pojawił się na rynku w 2012 roku, więc potrzebował liftingu, tak jak człowiek wody do życia. Siedem lat to przepaść czasowa w branży motoryzacyjnej.

Przeprojektowano głównie design zewnętrzny skupiając się na stworzeniu bardziej nowoczesnego i dynamicznego wyglądu. Space Star dostał “Dynamic Shield“, a więc typowy dla tej marki ostry wygląd przodu, dzięki czemu znacznie lepiej pasuje do aktualnego portfolio modeli Mitsubishi.

Mitsubishi Space Star - lifting 2019

Charakterystyczna osłona chłodnicy czy zoptymalizowany układ reflektorów (dzięki któremu samochód wygląda na szerszy) to cechy szczególne nowego Space Stara. Maluch od Mitsubishi dostał także 15-calowe koła oraz dwa kolory do wyboru – biały i żółty.

Z tyłu także wprowadzono zmiany, które miały na celu poszerzenie wizualne samochodu. Uwagę zwracają kwadratowe wykończenia narożników zderzaka, które wyglądają znacznie lepiej niż w poprzedniej generacji i sprawiają, że samochód wizualnie wydaje się bardziej stabilny. 

Mitsubishi Space Star - lifting 2019

We wnętrzu rewolucji nie stwierdzono. Mitsubishi poprawiło przede wszystkim jakość materiałów – dodano miękki plastik i nową tapicerkę dla najwyższej wersji wyposażenia. Warto również wspomnieć o zaktualizowanym systemie multimediów z 7-calowym ekranem, który teraz może obsługiwać Apple CarPlay i Android Auto. Niby to już standard, ale zawsze coś.

Mitsubishi Space Star - lifting 2019 wnętrze

Do zmian nie doszło, jeśli chodzi o jednostki napędowe. Model nadal dostępny będzie z silnikami: 1.0 o mocy 71 KM (52 kW) i 1.2 o mocy 80 KM (59 kW), który można sparować z CVT. 

Wbrew pozorom i jednak niewielkiemu zakresowi liftingu, dla Mitsubishi to dość istotna nowość w gamie. To przecież jedyny samochód japońskiego producenta, który nie należy do segmentu SUV-ów albo pojazdów użytkowych. W tym roku jest czwarty na liście najlepiej sprzedających się modeli, a wyprzedzają go Eclipse Cross, Ourlander i ponadczasowy ASX.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama