Czego szukasz?

Formuła 1

Sezon plotek transferowych w pełni. Lance Stroll z Kubicą do Force India?

Według najnowszej z plotek transferowych, mówi się o przeniesieniu Lance’a Strolla do zespołu Force India. Transfer miałby oczywiście załatwić wkład finansowy ojca Lance’a i kanadyjskiego potentata modowego, Lawrence’a Strolla. Według jednej z wersji razem z młodym kierowcą do ekipy z Silverstone miałby się przenieść…. Robert Kubica.

Lance Stroll

Zespół Williamsa w tym sezonie ma koszmarne problemy ze swoim najnowszym samochodem, FW41. Kolejne poprawki nie przynoszą pożądanych rezultatów, więc nic dziwnego, że rodzinie Strollów kończy się cierpliwość. Lance Stroll zachowuje jednak spokój.

Lance Stroll koncentruje się na tu i teraz

Chcę robić to, co najlepsze dla mnie jako kierowcy, więc na pewno dojdziemy do jakichś wniosków we właściwym czasie i podejmiemy decyzję, co jest najlepsze dla mnie w przyszłości – powiedział sam kierowca. – Nie wiem co będę robił w przyszłości, koncentruję się na tym, gdzie jestem teraz, co robię dzisiaj, i zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie mam zamiaru komentować tego typu plotek, skupiam się na każdym weekendzie wyścigowym i ściganiu – dodał.

Mark Hughes ma ciekawe informacje

Według Marka Hughesa z motorsportmagazine.com, razem ze Strollem do Force India miałby przenieść się Robert Kubica. Polak miałby być kolegą z zespołu i mentorem. Brytyjski dziennikarz wskazuje, że sprawa jest oczywiście daleka od wyjaśnienia, ale jest to możliwe.

Jeśli transakcja doszła by do skutku, nieco zmienić miała by się także struktura samego zespołu. Miałby on być niejako zespołem „B” Mercedesa, tak jak Toro Rosso dla Red Bulla.

Sergio Perez odejdzie z Force India?

Według plotek, ewentualne przejście Lance’a Strolla do Force India oznaczało by odejście z różowego zespołu F1 Sergio Pereza. W tym przypadku od jakiegoś czasu mówi się o zainteresowania Haasa Meksykaninem. Jeśli wersja z Kubicą nie doszła by do skutku, duet kierowców ze Strollem tworzył by więc Esteban Ocon.

Co ciekawe, Vijay Mallya, współwłaściciel i najważniejsza osoba w zespole Force India, niedawno w wywiadzie z racefans.net przyznał, że chce zatrzymać obecny duet kierowców na sezon 2019. „Jeśli nie dostaną ofert nie do odrzucenia, będę zaskoczony, jeśli nie zostaną z nami” – powiedział biznesmen, a szerzej o tym pisaliśmy tutaj: Właściciel Force India chce utrzymać obecny skład kierowców na kolejny sezon. Oczywiście pieniądze od Lawrence’a Strolla mogą zupełnie zmienić sytuację, więc należy poczekać na rozwój wydarzeń.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama