Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Mercedes ma już komplet kierowców. Bottas także z nową umową

Dzień po ogłoszeniu podpisania nowego kontraktu przez Lewisa Hamiltona, Mercedes ogłosił przedłużenie porozumienia także z drugim ze swoich kierowców, Valtterim Bottasem.

Opublikowano

w dniu

fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Fin podpisał kontrakt na sezon 2019 z możliwością przedłużenia go o rok. Jak podano w komunikacie Mercedesa, Bottas “w 2018 roku zrobił znaczący postęp i uzupełnia Lewisa Hamiltona jako część najlepszej obecnie pary kierowców na świecie”.

To wspaniała wiadomość, że będę ścigać się w Mercedesie także w 2019 roku i miło jest ogłosić to tutaj, w Hockenheim. To nie tylko domowy wyścig dla Mercedesa, ale także tor, na którym w 2007 roku wygrałem swój pierwszy wyścig w jednomiejscowym samochodzie. (…) Lubię pracować z zespołem, a także współpracować z Lewisem – mamy dobre relacje, uczciwe i proste, i zawsze dążymy do osiągania jak najlepszych wyników dla Mercedesa – powiedział Bottas.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia umowy z Valtterim. (…) Jego występy w tym sezonie były świetne i gdyby nie nasze błędy i jego pech, mógłby w tym momencie nawet przewodzić klasyfikacji kierowców. (…) Kiedy podejmowaliśmy decyzję o przedłużeniu umowy z Valtterim, nie chodziło tylko o jego niewątpliwą szybkość i etykę pracy, ale także o jego charakter, relacje z zespołem, w tym z Lewisem, które są otwarte i pełne zaufania, bez żadnej polityki – stwierdził natomiast szef zespołu Mercedesa w F1, Toto Wolff.

Od momentu dołączenia do niemieckiej stacji przed sezonem 2017, Bottas trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, a także pięciokrotnie zdobył pole position.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama