Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Luksus od Fiata. Panda stworzona we współpracy z marką Trussardi

Kiedy myślimy o marce Fiat, ostatnią rzeczą jaka może nam przyjść do głowy jest luksus. Włoski producent postanowił jednak stworzyć model, który jest (co najmniej według niego) luksusowy.

Fiat Panda Trussardi (2019)

Fiat od lat kojarzy się z tanim, masowo produkowanym samochodem, często nie najwyższej jakości. Weźmy na przykład Pandę – mały, miejski samochód wprowadzony na rynek w latach 80., który okazał się ogromnym sukcesem. Od momentu premiery sprzedano już około 7,5 miliona sztuk, dzięki czemu jest to najlepiej sprzedający się model Fiata w historii.

Włoski producent postanowił jednak we współpracy ze słynnym włoskim domem modowym Trussardi stworzyć pierwszy luksusowy model w historii. Padło na zrobienie specjalnej wersji Fiata Pandy…

Fiat Panda Trussardi (2019)

Samochód napędza silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 69 KM, ale oczywiście nie to ma być oznaką jego luksusu.

Do specjalnej wersji wybrano nadwozie wersji Cross, a do wyboru jest kilka kolorów – zarówno w wersji matowej (po raz pierwszy w historii Pandy) oraz metalizowanej. Najbardziej promowany jest ten w kolorze włoskiej kawy (Caffè Italiano Brown), ale można wybrać także Biały Gelato, Czarny Cinema i Szary Colosseo.

Fiat Panda Trussardi (2019)

Większość wyjątkowych, luksusowych elementów według Fiata znajduje się w środku, ale (tak, można było się tego spodziewać) nie są one zbyt spektakularne.

Najbardziej widocznymi są akcenty z napisem lub logo Trussardiego – dosłownie wszędzie. Można je spotkać na dywanikach podłogowych, pasach bezpieczeństwa, na siedzeniach, na kierownicy. Z zewnątrz? To samo – logo albo napis Trussardiego w centralnym punkcie aluminiowych felg, trzecim oknie bocznym  i na bocznych listwach drzwi.

Fiat Panda Trussardi (2019)

Fiat chwali się elegancką czernią m.in. na osłonach zderzaka, relingach dachowych czy obudowach lusterek bocznych, ale… nie róbmy sobie żartów – to żaden objaw luksusu.

Sytuacja jest jasna – Panda Trussardi to auto stylowe, ale w żadnym wypadku luksusowe. Jeśli włoski producent chciał tylko zrobić nieco szumu komunikacją tego auta jako luksusowego modelu, to z pewnością mu się to udało. Dodatkową popularność przynosi mu obecność w najnowszym teledysku ambasadorki Fiata, Avy Max, „Torn”. Gorzej jednak jeśli marka z Turynu naprawdę wierzy, że stworzyła coś luksusowego. 

Samochód będzie wkrótce dostępny w sprzedaży, marka nie ogłosiła jednak ani kiedy dokładnie się to stanie, ani nie opublikowała ceny tej specjalnej wersji Fiata Pandy.

Oceń nasz artykuł!
2 komentarze

2 Comments

  1. Daniel Mirkiewicz

    20 września 2019 at 10:20

    To zajrzyj tutaj – http://www.fiatpress.pl/press/article/fiat-panda-trussardi-pierwsza-luksusowa-panda – strona dla mediów. Za granicą też tak to komunikowano.

  2. DrunkenThief

    19 września 2019 at 22:26

    Zajrzałem na krajową stronę fiata, nie ma tam nic o luksusie. Tylko sztampowe „glamour”, najbardziej czytelne dla czytelniczek kobiecej prasy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama