Nasze social media

Samochody

Luksus od Fiata. Panda stworzona we współpracy z marką Trussardi

Kiedy myślimy o marce Fiat, ostatnią rzeczą jaka może nam przyjść do głowy jest luksus. Włoski producent postanowił jednak stworzyć model, który jest (co najmniej według niego) luksusowy.

Opublikowano

w dniu

Fiat Panda Trussardi (2019)
Fot. Fiat

Fiat od lat kojarzy się z tanim, masowo produkowanym samochodem, często nie najwyższej jakości. Weźmy na przykład Pandę – mały, miejski samochód wprowadzony na rynek w latach 80., który okazał się ogromnym sukcesem. Od momentu premiery sprzedano już około 7,5 miliona sztuk, dzięki czemu jest to najlepiej sprzedający się model Fiata w historii.

Włoski producent postanowił jednak we współpracy ze słynnym włoskim domem modowym Trussardi stworzyć pierwszy luksusowy model w historii. Padło na zrobienie specjalnej wersji Fiata Pandy…

Fiat Panda Trussardi (2019)

Samochód napędza silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 69 KM, ale oczywiście nie to ma być oznaką jego luksusu.

Do specjalnej wersji wybrano nadwozie wersji Cross, a do wyboru jest kilka kolorów – zarówno w wersji matowej (po raz pierwszy w historii Pandy) oraz metalizowanej. Najbardziej promowany jest ten w kolorze włoskiej kawy (Caffè Italiano Brown), ale można wybrać także Biały Gelato, Czarny Cinema i Szary Colosseo.

Fiat Panda Trussardi (2019)

Większość wyjątkowych, luksusowych elementów według Fiata znajduje się w środku, ale (tak, można było się tego spodziewać) nie są one zbyt spektakularne.

Najbardziej widocznymi są akcenty z napisem lub logo Trussardiego – dosłownie wszędzie. Można je spotkać na dywanikach podłogowych, pasach bezpieczeństwa, na siedzeniach, na kierownicy. Z zewnątrz? To samo – logo albo napis Trussardiego w centralnym punkcie aluminiowych felg, trzecim oknie bocznym  i na bocznych listwach drzwi.

Fiat Panda Trussardi (2019)

Fiat chwali się elegancką czernią m.in. na osłonach zderzaka, relingach dachowych czy obudowach lusterek bocznych, ale… nie róbmy sobie żartów – to żaden objaw luksusu.

Sytuacja jest jasna – Panda Trussardi to auto stylowe, ale w żadnym wypadku luksusowe. Jeśli włoski producent chciał tylko zrobić nieco szumu komunikacją tego auta jako luksusowego modelu, to z pewnością mu się to udało. Dodatkową popularność przynosi mu obecność w najnowszym teledysku ambasadorki Fiata, Avy Max, “Torn”. Gorzej jednak jeśli marka z Turynu naprawdę wierzy, że stworzyła coś luksusowego. 

Samochód będzie wkrótce dostępny w sprzedaży, marka nie ogłosiła jednak ani kiedy dokładnie się to stanie, ani nie opublikowała ceny tej specjalnej wersji Fiata Pandy.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama