Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Wolff: W tym sezonie bez usprawiedliwień dla Bottasa

Toto Wolff jasno stwierdził, że Valtteri Bottas nie ma w tym sezonie miejsca na żadne usprawiedliwienia, bo walczy o nowy kontrakt.

valtteri bottas mercedes

Pierwszy sezon Bottasa z Mercedesem był różnorodny – Fin potrafił wygrywać wyścigi, ale miał także słabsze momenty. Jak sam jednak przyznaje, celem na 2018 rok jest walka o mistrzowski tytuł. – Teraz presja będzie znacznie mniejsza, jestem po jednym sezonie z Lewisem [Hamiltonem] i dobrze poznałem zespół. Na swoim najlepszym poziomie mogę zdobywać pole position i wygrywać wyścigi. Wcześniej miałem dużo nauki, poznawania zespołu, teraz mogę skupić się wyłącznie na poprawianiu osiągów – stwierdził 28-latek.

Bottas przyznaje, iż jest dla niego oczywistym, że wielu innych kierowców chciałoby zająć jego miejsce po sezonie 2018, ale na chwilę obecną koncentruje się wyłącznie na jeździe. – Na tym etapie kwestie kontraktowe mają drugorzędne znaczenie. Moje cele są na tyle wysokie, że jeśli je osiągnę, to nie będzie problemu z nową umową – stwierdził Bottas na łamach fińskiego dziennika „Iltalehti”.

Lewis Hamilton zapytany, czy martwią go mistrzowskie aspiracje jego kolegi z zespołu, przyznał, że nie. – Powiedziałbym tak jednak o wszystkich, nie tylko o Valtterim. Zrobił dobre wrażenie podczas ostatnich wyścigów w zeszłym roku i oczekuję, że będzie w świetnej formie, ale ja też w niej będę – powiedział 4-krotny mistrz świata.

Oceń nasz artykuł!
Reklama