Connect with us

Biznes

No nieźle! W USA sprzedano więcej pick-upów niż osobówek

Miłość Ameryki do pickupów jest dobrze znana, ale w ubiegłym miesiącu stało się coś niesamowitego. Po raz pierwszy w historii USA sprzedano więcej pick-upów niż osobówek.

Opublikowano

w dniu

sprzedaż pick-upów w USA
Fot. Ford

Sprzedaż pick-upów w USA szokuje

W ostatnich latach SUV-y i crossovery stały się światowym trendem na rynku samochodowym, ale popularność pick-upów także rośnie. O ich uznaniu w Stanach Zjednoczonych nie trzeba wiele pisać. W kwietniu tego roku sprzedaż pick-upów w USA przekroczyła jednak pewną granicę. 

ZOBACZ TAKŻE
Top 7 - Najbardziej ekscytujące pick-upy

Według danych Autodata Corp., która koncentruje się na badaniach rynku, pick-upy przewyższyły sprzedaż “zwykłych” samochodów osobowych nawet o 17 000 w kwietniu.

Ponadto Bloomberg, który wskazał na te ciekawe statystyki, dodał, że w sprzedaży dominuje znane trio z Detroit. Chodzi oczywiście o Forda, General Motors i Fiat Chrysler Automobiles. Dane Evercore ISI wykazały nawet, że ponad 40% sprzedaży tych firm stanowiły pick-upy.

Dlaczego pick-upy sprzedają się tak dobrze?

Ze względu na zainteresowanie warto wspomnieć, że jeszcze około 5 lat temu samochody osobowe były w stanie przekroczyć sprzedaż pick-upów nawet o 500 000 sztuk w ciągu jednego miesiąca. Sytuacja się jednak zmieniła.

Producenci samochodów oferują obecnie bardzo korzystne opcje finansowania, w niektórych przypadkach nawet z zerowym oprocentowaniem przez okres do siedmiu lat. Pomimo pandemii jest to „zbyt dobra oferta, aby się oprzeć”, co powiedział ekonomista Charlie Chesbrough z Cox Automotive.

ZOBACZ TAKŻE
Shelby F-150 Super Snake Sport – pick-up z piekła rodem

To właśnie statystyki Cox Automotive miały wykazać wzrost zainteresowania klientów ofertą samochodów z zerowym finansowaniem. Badania pokazały też, że duża część z tych klientów wykazuje chęć kupna pick-upa. Producenci samochodów również jednak zauważają zwiększone zainteresowanie takimi rozwiązaniami.

Mike Manley, dyrektor generalny grupy FCA, miał ogłosić inwestorom w zeszłym tygodniu, że zapasy niektórych samochodów w Stanach Zjednoczonych zaczynają się drastycznie kurczyć. Chodziło mu szczególnie właśnie o pick-upy. Według jego szacunków, maj może być kolejnym miesiącem wygranej tego typu pojazdów nad “zwykłymi” samochodami osobowymi.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama