Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

No nieźle! W USA sprzedano więcej pick-upów niż osobówek

Miłość Ameryki do pickupów jest dobrze znana, ale w ubiegłym miesiącu stało się coś niesamowitego. Po raz pierwszy w historii USA sprzedano więcej pick-upów niż osobówek.

sprzedaż pick-upów w USA
Fot. Ford

Sprzedaż pick-upów w USA szokuje

W ostatnich latach SUV-y i crossovery stały się światowym trendem na rynku samochodowym, ale popularność pick-upów także rośnie. O ich uznaniu w Stanach Zjednoczonych nie trzeba wiele pisać. W kwietniu tego roku sprzedaż pick-upów w USA przekroczyła jednak pewną granicę. 

ZOBACZ TAKŻE
Top 7 - Najbardziej ekscytujące pick-upy

Według danych Autodata Corp., która koncentruje się na badaniach rynku, pick-upy przewyższyły sprzedaż „zwykłych” samochodów osobowych nawet o 17 000 w kwietniu.

Ponadto Bloomberg, który wskazał na te ciekawe statystyki, dodał, że w sprzedaży dominuje znane trio z Detroit. Chodzi oczywiście o Forda, General Motors i Fiat Chrysler Automobiles. Dane Evercore ISI wykazały nawet, że ponad 40% sprzedaży tych firm stanowiły pick-upy.

Dlaczego pick-upy sprzedają się tak dobrze?

Ze względu na zainteresowanie warto wspomnieć, że jeszcze około 5 lat temu samochody osobowe były w stanie przekroczyć sprzedaż pick-upów nawet o 500 000 sztuk w ciągu jednego miesiąca. Sytuacja się jednak zmieniła.

Producenci samochodów oferują obecnie bardzo korzystne opcje finansowania, w niektórych przypadkach nawet z zerowym oprocentowaniem przez okres do siedmiu lat. Pomimo pandemii jest to „zbyt dobra oferta, aby się oprzeć”, co powiedział ekonomista Charlie Chesbrough z Cox Automotive.

ZOBACZ TAKŻE
Shelby F-150 Super Snake Sport – pick-up z piekła rodem

To właśnie statystyki Cox Automotive miały wykazać wzrost zainteresowania klientów ofertą samochodów z zerowym finansowaniem. Badania pokazały też, że duża część z tych klientów wykazuje chęć kupna pick-upa. Producenci samochodów również jednak zauważają zwiększone zainteresowanie takimi rozwiązaniami.

Mike Manley, dyrektor generalny grupy FCA, miał ogłosić inwestorom w zeszłym tygodniu, że zapasy niektórych samochodów w Stanach Zjednoczonych zaczynają się drastycznie kurczyć. Chodziło mu szczególnie właśnie o pick-upy. Według jego szacunków, maj może być kolejnym miesiącem wygranej tego typu pojazdów nad „zwykłymi” samochodami osobowymi.

Oceń nasz artykuł!
Reklama