Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Stroll: Kubica może nam pomóc zmierzać we właściwym kierunku

Lance Stroll uważa, że Robert Kubica jako kierowcy rezerwowy i rozwojowy Williamsa będzie cennym atutem zespołu w trakcie sezonu 2018.

Opublikowano

w dniu

fot.: FIA

Lance Stroll wierzy w Roberta Kubicę

19-letni Kanadyjczyk uważa, że ​​wkład Kubicy pomoże Williamsowi w rozwoju, dzięki ogromnemu doświadczeniu Polaka w F1 i pomimo jego nieobecności w wyścigach od 2011 roku.

Robert ma ogromne doświadczenie w Formule 1 i może nam naprawdę pomóc zmierzać we właściwym kierunku jeśli chodzi o korelację pomiędzy symulatorem a samochodem – powiedział Stroll, dodając, że wierzy, iż kilka piątkowych treningów dla Kubicy może pomóc w tym celu.

Fakt, że kierował tyloma świetnymi bolidami, rywalizował z najlepszymi w F1 – on może przekazać naprawdę dużo wiedzy. To z całą pewnością nam pomoże, ponieważ zapowiada się niezwykle konkurencyjny sezon – dodał młody Kanadyjczyk.

Lance Stroll ma w planach wykorzystać zdobyte doświadczenie

19-latek wypowiedział się także na temat nadchodzącego sezonu. Przyznaje, że ma nadzieję wykorzystać zdobytą w zeszłym roku wiedzę. – Przed każdym nowym sezonem czeka nas wiele pytań bez odpowiedzi. To także sytuacje, które chcemy jak najlepiej przewidzieć, co czyni go jeszcze bardziej ekscytującym.

Nie mogę doczekać się powrotu na tor i sprawdzenia, jak spisuje się nowy bolid. Jestem bardzo podekscytowany i optymistycznie nastawiony do naszego samochodu na ten sezon – stwierdził nastolatek.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama