Connect with us

Volkswagen: 34 nowe modele w 2020 r.

W przyszłym roku Volkswagen planuje wprowadzić na rynek globalny 34 nowe modele, w tym kilka samochodów elektrycznych, hybrydowych i SUV-ów.

Opublikowano

w dniu

VW ID. 3 tył

W ostatnich latach Volkswagen mocno zainwestował w rozwój pojazdów elektrycznych z rodziny ID, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku. 

Jesteśmy na początku nowej ery. Mamy na myśli e-mobilność. Marka zainwestuje 19 miliardów euro w przyszłe technologie do 2024 roku, z czego 11 miliardów trafi na samą e-mobilność. A w przyszłym roku Volkswagen rozpocznie największą ofensywę elektryczną w branży motoryzacyjnej: sprzedaż ID.3 rozpocznie się latem, a wkrótce po nim pojawi się ID.Next, nasz pierwszy elektryczny SUV – powiedział Ralf Brandstätter, dyrektor operacyjny Volkswagena.

Producent obiecuje w sumie osiem nowości elektrycznych lub zelektryfikowanych, więc czeka nas jeszcze sześć niespodzianek. Jedną z nich powinien być nowy hybrydowy Passat GTE PHEV, który powinien pojawić się na wiosnę.

Ponadto spośród 34 oczekiwanych nowości 12 modeli ma należeć do segmentu SUV, który jest obecnie kluczowy dla wszystkich producentów samochodów. 

Chociaż firma nie podała żadnych konkretnych danych w komunikacie prasowym, z pewnością zaliczy ten rok do udanych. – Nasza strategia przynosi efekty: samochody znajdują uznanie klientów, a dyscyplina w zakresie kosztów i inwestycji daje pozytywne skutki. Dlatego mimo trudnej sytuacji na rynku możemy potwierdzić realizację celu zakładającego osiągnięcie w 2019 roku stopy zwrotu w wysokości od czterech do pięciu procent. Zgodnie z zapowiedzią spodziewamy się uzyskać w 2019 roku znacznie ponad miliard euro operacyjnego przepływu gotówki – wyznał Arno Antlitz, Członek Zarządu ds. Finansów.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama