Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

F1: Pierwszy trening w Bahrajnie dla Ricciardo

Daniel Ricciardo (Aston Martin Red Bull Racing) uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Bahrajnu.

Mateschitz i Red Bull

Australijczyk pokonał okrążenie w czasie 1:31:060 i był szybszy od Valtteriego Bottasa z Mercedesa o 0,3 sekundy. Trzecie miejsce zajął Kimi Raikkonen w Ferrari, przegrywając z kierowcą Red Bulla zaledwie o 0,4s.

Kolejne miejsca zajęli czterokrotni mistrzowie świata – czwarty był Sebastian Vettel, a piąty Lewis Hamilton. Brytyjski kierowca miał trudną sesję, dwukrotnie wyjeżdżając swoim Mercedesem zbyt szeroko w zakrętach i kończąc ponad jedną sekundę za Ricciardo.

Żadnego pomiarowego czasu nie odnotował Max Verstappen, w którego bolidzie już na samym początku treningu zepsuła sie elektronika. Holender musiał wysiąść z bolidu i siłą własnych mięśni z pomocą stewardów dotoczyć samochód do garażu.

Ten trening, podobnie jak trzeci, ma jednak niewielkie znaczenie. Najważniejszy będzie drugi trening, w trakcie którego będą panowały podobne warunki, jak w czasie kwalifikacji i wyścigu.