Connect with us

Polski samochód elektryczny jest gotowy. Premiera dwóch modeli w lipcu

28 lipca Polacy będą mogli zobaczyć prototypy rodzimej marki samochodów elektrycznych – hatchbacka i SUV-a.

Opublikowano

w dniu

polski samochód elektryczny
Fot. ElectroMobility Poland

Polski samochód elektryczny ujrzy światło dzienne pod koniec lipca

Polski samochód elektryczny ma zaprezentować się światu we wtorek 28 lipca. Podczas wydarzenia online, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani rodzimą marką, zostanie zaprezentowane prototyp demonstarcyjny wersji hatchback oraz show car SUVa.

To bardzo ważny moment, dlatego chcemy, aby każdy mógł wziąć w nim udział. Prototypy spełniają światowe standardy branżowe i jestem przekonany, że zostaną dobrze przyjęte przez Polaków – powiedział Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

To bardzo istotny moment projektu, dlatego chcemy, aby miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy wielu uznanych specjalistów. Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy , w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci. To fantastyczne, że wokół idei polskiego „elektryka” udało nam się zgromadzić tylu znakomitych fachowców. Dla nich to przedsięwzięcie jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją, co doskonale odzwierciedlają nasze modele aut – dodał.

ZOBACZ TAKŻE
Ekspert szczerze o polskim aucie elektrycznym: To ambitny, ale trudny do zrealizowania plan

Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne które spełnią światowe standardy znajdą uznanie w oczach odbiorców. Szczegóły wirtualnej premiery i wskazówki jak wziąć udział w transmisji ogłosimy kilka dni wcześniej w naszych mediach społecznościowych – zakończył Zaremba.

Premiera opóźniona przez koronawirusa

Początkowo premiera miała odbyć się do końca czerwca 2020 roku. Powodem przesunięcia terminu była epidemia COVID-19, która opóźniła proces przygotowawczy publicznej prezentacji.

ZOBACZ TAKŻE
Święto Dziękczynienia w USA odkryło problemy masowej elektromobilności

Te niespodziewane komplikacje zweryfikowały nasze plany związane z koncepcją premiery, ale jednocześnie zainspirowały nas do tego, aby wykorzystać dodatkowy czas na zorganizowanie dostępnego dla każdego wydarzenia online. Projekt budzi ogromne zainteresowanie, co jest zrozumiałe z uwagi na fakt, że to znaczący krok na drodze do odbudowy polskiej motoryzacji. Dlatego właśnie chcemy podzielić się dotychczasowymi rezultatami z internautami, którzy będą chcieli dołączyć do transmisji. Budujemy samochód, który ma być powszechny, dlatego też taka powszechna forma jego prezentacji. Koncepcja eventu spełnia również warunki ograniczeń związanych pandemią – dodał Zaremba.

Początek produkcji za trzy lata

Produkcja polskiego samochodu elektrycznego ma się rozpocząć w 2023 roku. Przedsięwzięcie koordynuje spółka ElectroMobility Poland.

ZOBACZ TAKŻE
Koenigsegg Gemera - hiperszybki i... praktyczny

Za design prototypów odpowiadają projektanci włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design – jednej z najbardziej renomowanych w motoryzacyjnym świecie. Konsultantem jest Tadeusz Jelec, jeden z najbardziej uznanych projektantów aut, który przez wiele lat pracował dla Jaguara. Spółka współpracuje również z integratorem technicznym, firmą EDAG Engineering.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama