Connect with us

Kia Carnival na pierwszych zdjęciach. Marka twierdzi, że to nie minivan

Kia Carnival to flagowy minivan koreańskiej marki. Na rynek zmierza właśnie czwarta generacja, która podąża za trendami i pod wieloma względami była inspirowana SUV-ami.

Opublikowano

w dniu

Kia Carnival
Fot. Kia

Kia Carnival to nie MPV. I SUV też nie

W Europie ewidentnie zmniejsza się zainteresowanie minivanami, ale nadal są one popularne w innych częściach świata. Kia Carnival, znana na niektórych rynkach jako Kia Sedona, pojawi się w tym roku w czwartym wcieleniu. Od 1998 roku Koreańczycy sprzedali na całym świecie już dwa miliony egzemplarzy tego modelu. Producent zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcia samochodu, który podobno jest skierowany do młodych rodzin.

Kształty samochodu ujawnił opublikowany kilkanaście dni temu szkic, teraz jednak wiemy znacznie więcej. Co ciekawe, Kia nie nazywa samochodu typowym MPV, tylko… GUV-em – Grand Utility Vehicle. Chociaż nowość zachowuje bryłę minivana, styl ewidentnie został zainspirowany SUV-ami – w czasach ich popularności trudno się temu dziwić. Ma to pomóc w przyciągnięciu większej liczby osób z docelowej grupy, którą są właśnie młode rodziny. 

ZOBACZ TAKŻE
Nowa Kia Sorento - bardziej wyrazista

Wyrazisty wygląd

Z przodu znajdują się niskie reflektory z nietypową linią światła dziennego obok kratki chłodnicy, która wykorzystuje nowy motyw dla typowego “tygrysiego nosa” Kii. Reflektory są następnie optycznie połączone z tylnymi światłami linią biegnącą wzdłuż całej strony nadwozia.

Przednie słupki są czarne, co sprawia wrażenie pływającego dachu, podczas gdy słupki C są podkreślone chromowaną dekoracją w kształcie płetwy, inspirowaną SUV-em Sorento. Rozciąga się ona na pokrywę bagażnika.

Z tyłu widzimy światła połączone poziomą linią, a zastosowana grafika odnosi się w oczywisty sposób do przodu samochodu.

Kia Carnival

Fot. Kia

Zdjęcia wnętrza nie zostały jeszcze opublikowane. Wiemy już jednak, że postawiono w nim na połączenie szerokiego wyświetlacza systemu multimedialnego w połączeniu z konwencjonalnymi kontrolerami. Ponadto, dostępna ma być wersja luksusowa tylko z czterema siedzeniami.

Nowy Carnival ma być samochodem o długości 5155 mm i rozstawie osi 3090 mm. Gama silników powinna zatem obejmować 6-cylindrowego benzyniaka o pojemności 3,5 litra i 4-cylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra.

ZOBACZ TAKŻE
Kia Stinger GTS - dla miłośników driftowania

Kia Carnival w Polsce? Póki co nie ma takich planów

Czwarta generacja Kia Carnival trafi do sprzedaży na krajowym rynku koreańskim w trzecim kwartale tego roku. Producent nazywa samochód modelem globalnym, ale w tej chwili nie ma planów, aby Carnival czwartej generacji trafi do Europy.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama