Nasze social media

Samochody

Mazda wprowadzi sześciocylindrowe silniki – także Diesla

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy głosy, że przyszłość mają tylko samochody elektryczne, zwłaszcza w Europie. Na przykład Volvo najpierw zredukowało gamę swoich silników wyłącznie do czterocylindrowych, a następnie ogłosiło przejście na pojazdy elektryczne. Nadal jednak istnieją wyjątki – Mazda nie tylko nie jest przesadnie zaangażowana w elektromobilność, ale właśnie przygotowuje zupełnie nowe sześciocylindrowe silniki rzędowe. Benzynowe i Diesla.

Opublikowano

w dniu

Fot.: Mazda Vision Coupe Concept (2018) / Mazda

Japoński producent samochodów niedawno opublikował na swojej stronie informacje o wynikach finansowych i planach na przyszłość. Można się z nich konkretnie dowiedzieć, w co zamierza inwestować i jak ma zamiar zwiększać wartość marki. Najważniejsza informacja znalazła jednak się niepozornie w środku prezentacji – Mazda zamierza wprowadzić sześciolindrowe silniki, zarówno w wersji benzynowej SkyActive-X, jak i wysokoprężnej SkyActiv-D.

Ujawniono, że ​​nowe silniki będą montowane wzdłużnie i oferowane z napędem na wszystkie koła, a także że mogą być łączone z technologią hybrydową, również plug-in. Chociażby z powodu montażu znajdą się one w zupełnie nowych modelach, a marka przygotuje dla nich także nową płytę podłogową.

Ta informacja może świadczyć tylko o jednym – Mazda chce zmierzać w stronę premium i rzucić rękawice takim markom jak Audi, BMW, Jaguar czy Mercedes-Benz, które obecnie sprzedają samochody o takiej konfiguracji układu napędowego. Świądczą o tym także ostatnio wprowadzane nowe modele – droższe i lepiej wyposażone.

Pierwszym modelem z takim silnikiem może być nowa Mazda 6, która ma zostać pokazana w 2020 roku. Koncept samochodu (jako Vision Coupe – na zdjęciu powyżej) Japończycy pokazali w zeszłym roku.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama