Nasze social media

Samochody

Nowe BMW X6 z silnikiem V8 i… podświetlanym grillem

BMW w końcu oficjalnie pokazało X6 nowej generacji po tym, jak w ostatnich tygodniach w Internecie pojawiło się wiele szpiegowskich zdjęć.

Opublikowano

w dniu

BMW X6 (2020)
źródło inf./fot.: BMW

Nowe BMW X6 – wygląd zewnętrzny

Nowe BMW X6 ma nadwozie dłuższe od poprzednika o 26 milimetrów (obecnie 4935 mm) i szersze o 15 mm (obecnie 2004 mm). Nadwozie obniżono o 6 mm (obecnie 1696 mm), tak aby uzyskać dynamicznie rozciągniętą proporcję oraz wyjątkowo muskularną sylwetkę. Rozstaw osi został zwiększony o 42 mm i w nowym modelu wynosi 2975 mm.

W standardzie samochód otrzymuje 19-calowe koła z obręczami ze stopu lekkiego, a opcjonalnie dostępne są inne wersje kół o średnicach od 20 do 22 cali. BMW X6 M50i i BMW X6 M50d są w standardowej wersji wyposażone w 21-calowe koła ze stopu lekkiego.

BMW X6 (2020)

BMW X6 (2020)

Nowe BMW X6 – wersje wyposażenia

Nowe BMW X6 w momencie wprowadzenia na rynek będzie dostępny w wersji standardowej oraz wariantach xLine oraz M Sport. Te dwie wersje wyposażeniowe charakteryzują się specyficznymi elementami stylistyki.

BMW X6 (2020)

BMW X6 (2020)

Nowe BMW X6 – silniki

Gama oferowanych silników BMW X6 obejmuje dwie jednostki benzynowe oraz dwa wysokoprężne silniki najnowszej generacji.

Listę dostępnych jednostek napędowych otwiera model BMW M Performance z zaprojektowanym niedawno benzynowym silnikiem w układzie V8 o mocy 390 kW/530 KM. Do modelu BMW X6 M50i w tej gamie dołącza BMW X6 M50d napędzany sześciocylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 294 kW/400 KM, którym dyryguje kwartet turbosprężarek.

Sześciocylindrowa rzędowa jednostka benzynowa o mocy 250 kW/340 napędza model BMW X6 xDrive40i, a z kolei model BMW X6 xDrive30d jest napędzany sześciocylindrowym wysokoprężnym silnikiem rzędowym o mocy 195 kW/265 KM.

BMW X6 (2020)

BMW X6 (2020)

Nowe BMW X6 – układ napędowy

Wszystkie modele nowego BMW X6 są w standardzie wyposażone w ośmiobiegową skrzynię biegów Steptronic, z kolei napęd na cztery koła pozwala uzyskać maksymalną przyczepność, zwinność i stabilność kierunkową.

Najnowsza generacja układu xDrive stopniowo rozdziela moment napędowy na koła przedniej i tylnej osi według zapotrzebowania w danej sytuacji – w tej wersji wykonuje swoje zadanie z jeszcze większą precyzją i znacznie szybciej.

W sytuacjach nie wymagających napędu na cztery koła ze względu na oszczędność paliwa moment napędowy może być przenoszony tylko na koła tylnej osi. Ponadto układ xDrive kontroluje poślizg tylnej osi podczas dynamicznej jazdy.

Szukając smaku niepokonanej ścieżki, można wybrać pakiet Off-Road. Jest on dostępny dla wszystkich wariantów, za wyjątkiem BMW X6 M50i i BMW X6 M50d. Umożliwia kierowcy wybór spośród jednego z czterech trybów jazdy zoptymalizowanych pod kątem jazdy na śniegu, piasku, żwirowej lub kamienistej nawierzchni. Jednym naciśnięciem przycisku można uruchomić idealne ustawienia prześwitu samochodu, układu xDrive, reakcji na pedał przyspieszenia, parametrów sterowania skrzyni biegów oraz systemu DSC.

Nowe BMW X6 – podświetlany grill

Duża atrapa chłodnicy z pojedynczą ramką jest najbardziej uderzającą cechą przodu samochodu – teraz zewnętrzne krawędzie ramki atrapy dochodzą do reflektorów pod wyraźnie zaznaczonym kątem. Nowe BMW X6 po raz pierwszy będzie dostępny z opcją wyposażenia w podświetlaną maskownicę, która może dodać szczypty ekskluzywności do stylistyki nadwozia.

Podświetlenie jest uruchamiane przy otwarciu lub zamknięciu samochodu, a ponadto kierowca może je ręcznie włączyć i wyłączyć. Oświetlenie atrapy chłodnicy można także włączać podczas jazdy.

Nowe BMW X6 – wnętrze

Jeśli chodzi o wnętrze, nie ma o czym pisać. W rzeczywistości kabina X6 jest identyczna jak w BMW X5 (z którym współdzieli platformę CLAR), zarówno pod względem designu, jak i technologii. Oznacza to, że X6 ma zamontowany m.in. Kokpit BMW Live Cockpit Professional. Obejmuje on wyświetlacz zestawu wskaźników o wysokiej rozdzielczości oraz wyświetlacz Control Display, obydwa o przekątnej 12,3 cala. 

Nowe BMW X6 jest także wyposażony w inteligentnego asystenta osobistego BMW – obdarzoną inteligencją cyfrową postać, która reaguje na hasło „Hej BMW”. Tym, co odróżnia go od innych cyfrowych asystentów jest możliwość nadania mu własnego imienia przez kierowcę. 

BMW X6 (2020)

BMW X6 (2020)

Nowe BMW X6 – produkcja

Podobnie jak poprzednik, nowe BMW X6 będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych w zakładach Grupy BMW w Spartanburg. Model zostanie wprowadzony na rynek w listopadzie 2019 roku.

Nowe BMW X6 – ceny

Nie ma jeszcze polskich cen tego modelu, ale w Stanach Zjednoczonych zaczynają się one od 64 300 dolarów. Ci, którzy chcą kupić wersję M50i będą z kolei musieli wyłożyć już ponad 20 tysięcy więcej.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama