Kimi Räikkönen w swoim stylu chciałby zmieniać F1
Nasze social media

Formuła 1

Kimi Räikkönen w swoim stylu chciałby zmieniać F1

Kimi Räikkönen uważa, że ​​Formuła 1 stałaby się bardziej widowiskowa, gdyby… zakazano analizy danych. Fin uważa, że ten sport został zrujnowany przez liczby.

Opublikowano

w dniu

Kimi Räikkönen - Alfa Romeo Racing
Fot. Alfa Romeo Racing

Gdyby było to możliwe, usunąłbym wszystkie te analizy danych – powiedział Räikkönen w wywiadzie dla austriackiego magazynu “Motor Profis”. – Kiedy już nie można byłoby ustawić swojego samochodu za pomocą danych, większe znaczenie odegrałoby wyczucie kierowcy, więc pewne umiejętności mogły by zrobić różnicę – dodał.

Fin uważa, że przy mniejszej ilości dostępnych danych zespoły miały by problem z wybraniem odpowiedniej strategii, a więc wyścigi mogły by być bardziej ekscytujące. Porównuje to z wyścigami NASCAR, w których startował, a w których jest zdecydowanie mniej danych, np. z telemetrii.

Wyścigi w owalu wydają się bardzo łatwe, ale prawda jest zupełnie inna. To czyste ściganie. Jeśli już zdasz sobie sprawę, że nie jesteś wystarczająco szybki, możesz porozmawiać z innymi, ale to niewiele pomaga – ostatecznie sam musisz wyciągnąć wnioski – stwierdził 39-letni kierowca Alfa Romeo Racing.

W Formule 1 dane mówią Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Gdyby trzeba było znaleźć jak najlepszą konfigurację nie mogąc patrzeć na komputer, byłby to zupełnie inny sport – dodał.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama