Nasze profile w mediach społecznościowych

DTM

“Od razu poczułem się komfortowo”. Kubica zadowolony z testów BMW M4 DTM

Robert Kubica po piereszym dniu testów dla młodych kierowców w DTM w Jerez przyznał, że od razu poczuł się komfortowo w nowym dla niego samochodzie – BMW M4 DTM.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica BMW DTM
Fot. BMW

BMW korzysta z testów w Jerez, aby wyznaczyć kierunek rozwoju na sezon 2020 po trudnym 2019 roku, w którym byli faworytami, ale ostatecznie to Audi zgarnęło wszystkie trofea.

Dawno nie jeździłem samochodem wyścigowym z dachem, chociaż DTM to bardziej samochód Formuły 1 z dachem – powiedział Kubica dla serwisu autosport.com.

Jak każdy samochód ma swoją własną charakterystykę i i jazda w nim to inne uczucie, ale od razu poczułem się całkiem dobrze i podobało mi się to. Od pierwszych okrążeń miałem całkiem dobry feeling samochodu, a to zawsze jest pozytywne – dodał.

Zawsze nie możesz się doczekać, jakie będą twoje wrażenia i jak wygodnie poczujesz się w nowym samochodzie, jeśli chodzi o twoje odczucia, jak i reakcję samochodu. Oczywiście, jest to coś zupełnie innego niż to, do czego byłem przyzwyczajony w ostatnich latach, ale myślę, że do tej pory był to produktywny dzień i dobra okazja dla mnie, aby trochę zrozumieć kluczowe aspekty tej nowej dla mnie kategorii – wyznał 35-latek.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama