Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Mercedes oficjalnie pokazał swoją nową „divę” – W09

Mercedes zaprezentował w czwartkowe południe swoje najnowsze dzieło, które ma poprowadzić do kolejnych mistrzowskich tytułów – W09. Prezentacja została zorganizowana na Silverstone.

Gwiazdami prezentacji byli rzecz jasna kierowcy: Lewis Hamilton i Valtteri Bottas, ale także Toto Wolff. Szef zespołu Mercedesa w F1, przyznał, że ciężko wskazać zasadnicze różnice między W09 a W08 – kryją się one w szczegółach. – Staramy się zachować naszą własną filozofię, jeśli chodzi o design – przyznał Wolff.

Szef niemieckiej ekipy ma nadzieję, że W09 będzie nową divą w padoku F1, następczynią W08. – Wszyscy lubimy divy, jednak czasami ciężko je zrozumieć. Właśnie w tym obszarze pracowaliśmy najmocniej – starając się zrozumieć samochód, zachować jego prędkość i znaleźć więcej właściwości jezdnych – stwierdził.

Austriak z polskimi korzeniami przyznał także, że trzeba dbać o bezpieczeństwo kierowców, ale tzw. Halo nie jest atrakcyjne pod względem estetycznym. Jako ciekawostkę Mercedes podał informację, jakoby Halo w ich bolidzie było w stanie utrzymać ciężar jednego z kultowych londyńskich piętrowych autobusów.

46-latek podczas prezentacji przyznał także, że za najgroźniejszych rywali uważa Ferrari i Red Bulla, jednak bierze pod uwagę dołączenie McLarena do czołówki. – Jeśli jednak zostałbym zapytany o najgroźniejszego rywala w zeszłym sezonie, to wskazałbym Red Bulla, a było nim Ferrari – dodał.

Oceń nasz artykuł!
Reklama