Nasze social media

Biznes

Niesamowite wyniki sprzedaży elektryków w Norwegii. Tesla prawie jak VW

Norwegia jest znana z przyjaznego podejścia do elektromobilności, ale zeszłoroczne statystyki sprzedaży nowych samochodów elektrycznych przekroczyły wszelkie oczekiwania.

Opublikowano

w dniu

Tesla ładowanie

Podczas gdy w 2018 r. samochody elektryczne stanowiły około 31% sprzedaży wszystkich nowych samochodów sprzedawanych na rynku norweskim, w 2019 r. ich udział w rynku wzrósł do 42%. Liczbowo oznacza to 142 381 sprzedanych pojazdów. Niesamowity wynik, który znacznie przekroczył oczekiwania producentów samochodów.

Jeśli od razu przyszła wam do głowy Tesla, to wasz mózg pracuje bardzo dobrze. Amerykańska marka sprzedała w zeszłym roku w Norwegii 18 978 samochodów, oczywiście ustanawiając nowy rekord sprzedaży. Najpopularniejszy był Model 3, który sprzedał się w 15 683 egzemplarzach.

Tym samym Tesla była bardzo blisko zdobycia tytułu najlepiej sprzedającej się marki w Norwegii w 2019 roku, który ostatecznie zdobył Volkswagen. Różnica wyniosła jednak tylko 150 samochodów. Najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym został oczywiście Model 3, który zdetronizował Nissana Leafa.

Norwegia jest znana ze swojego pozytywnego stosunku do elektromobilności, który w dużej mierze wynika z dotacji i różnego rodzaju innych bonusów. Jest to jednak prawdopodobnie jedyny sposób, aby mogła ona osiągnąć swój ambitny cel: chce, aby do 2025 r. cały rynek nowych samochodów składał się wyłącznie z pojazdów z zerową emisją.

Jeśli już za rok odsetek sprzedaży nowych samochodów elektrycznych na rynku norweskim wyniesie ponad 50%, to nie będziemy zdziwieni. Tam naprawdę doszło do elektrorewolucji. 

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama