Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Gran Turismo Polonia 2021 – wszystko, co musicie wiedzieć o tym evencie

Po zeszłorocznych problemach z pandemią koronawirusa, Gran Turismo Polonia w 2021 roku odbędzie się w zaplanowanej na zeszły rok formule. Oznacza to możliwość zobaczenia supersamochodów w większej ilości miejsc. Co warto wiedzieć o tym wydarzeniu?

Opublikowano

w dniu

Gran Turismo Polonia 2018 gran turismo polonia 2021
Na zdjęciu samochody podczas Gran Turismo Polonia 2018

Plany na zeszły rok znajdą swoje ucieleśnienie w tym sezonie 

Organizatorzy Gran Turismo Polonia 2021 zaplanowali na zeszły rok coś specjalnego. Wszystkie poprzednie edycje odbywały się wyłącznie w Poznaniu, a w 2020 roku supersamochody miały podczas 7-dniowego eventu odwiedzić także m.in. Wrocław, Kraków czy Warszawę.

Pandemia pokrzyżowała jednak plany, a wydarzenie ostatecznie odbyło się ostatecznie znacznie później w skróconej do Warszawy i Poznania formule. W tym roku pomysł na “objazdowe” Gran Turismo Polonia powrócił i wydaje się, że tym razem uda się go zrealizować.

Gran Turismo Polonia 2021. Gdzie i kiedy?

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-7 lipca, a supersamochody będą mogli zobaczyć nie tylko mieszkańcy Poznania. Pojawią się one także bowiem w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Kielcach czy Katowicach.

ZOBACZ TAKŻE
Organizator Gran Turismo Polonia ustanowił rekord Nürburgringu... Tuk-Tukiem

Wszystko rozpocznie się we Wrocławiu, skąd uczestnicy 2 lipca wyruszą do Krakowa. Nie będzie to jednak bezpośrednia podróż. Po drodze zatrzymają się na dwie godziny w salonie Ferrari w Katowicach, a także przy… Maczudze Herkulesa, niezwykle popularnej atrakcji turystycznej w Ojcowskim Parku Narodowym.

3 lipca eskapada 130 supersamochodów wyruszy z Krakowa do Warszawy. Po drodze zatrzyma się jednak na rynku w Kielcach, gdzie wyjątkowe okazy będzie można podziwiać od 12:00 do 14:00.

4 lipca uczestniczy opuszczą Warszawę na rzecz Poznania. Tutaj może mieć miejsce najbardziej imponujący widok podczas całej imprezy. Wyobraźcie sobie, że jesteście mijani przez 130 rzadko spotykanych, niesamowitych pojazdów. Dla niektórych może być to naprawdę niesamowite przeżycie. Samochody podczas podróży będą eskortowane przez policję. 

Kolejne dwa dni uczestnicy wydarzenia spędzą na Torze Poznań, który będą mieli wyłącznie dla siebie. Koniec imprezy nastąpi 7 lipca.

gran turismo polonia 2021

Fot. Mondo Gran Turismo

Co będzie można zobaczyć?

Jak zwykle nie zabraknie niesamowitych samochodów, które pojawią się w Polsce po podróżach z Danii, Szwecji, Estonii, Litwy, Niemiec, a nawet Szwajcarii. 

Na liście znajdują się m.in. Ferrari F8 Spider, Audi R8 V10, Ferrari 488 Pista, Porsche 911 991 GT3 RS, Lamborghini Huracan EVO, Lotus Exige 410 Sport, Porsche 911 992 Turbo S, Aston Martin DBS Superleggera, Corvette C7, McLaren MP4-12C i wiele, wiele innych. Na gwiazdę całego wydarzenia typujemy jednak Ferrari SF90 Stradale, które z pewnością będzie przyciągało spojrzenia wszędzie tam, gdzie się pojawi.

To będzie istny raj dla car-spotterów i petrolheadów w wielu miastach w całej Polsce. Wyżej wspomnieliśmy o miastach, w których zatrzymają się uczestnicy, ale przecież z punktu A do punktu B będą przejeżdżać przez wiele innych miejscowości. 

Organizatorzy nie ogłosili dotąd, czy jeden z dni na Torze Poznań będzie otwarty dla publiczności, tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama