Connect with us

Żarówki Golf 4 – pełen wykaz dla każdej wersji. Halogeny i ksenony

Chcesz wymienić żarówki w Volkswagenie Golfie IV, ale nie wiesz jakie kupić? Dobrze trafiłeś – ten tekst jest skierowany do właśnie takich osób.

Opublikowano

w dniu

volkswagen golf 4 1997 2006

Volkswagen Golf IV (1997-2006)

Volkswagen produkuje swój flagowy model już od 1974 roku. Latem 1997 r. marka zaprezentowała we Frankfurcie czwartą już generację hitowego modelu, który również stał się bestsellerem. Dobrze wykonane nadwozie, stworzone przez byłego pracownika Audi, otrzymało gwarancję na dwanaście lat.

Auto można było zakupić w trzech wersjach: hatchbacka, kombi i sedana, który był jednak znany nie jako Golf, a Bora. Czwarta generacja była niezwykle chętnie kupowana. Solidny samochód, który miał dwa rodzaje napędów, cztery skrzynie biegów i niekończącą się listę silników, sprzedał się w milionach egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE
Co ile wymiana oleju silnikowego? Najważniejsze informacje

Wersje benzynowe zaczynały się na silniku 1,4 litra który produkował 75 koni mechanicznych. Do tego samego samochodu można jednak było zamontować potężne 3,2 litra V6 o mocy aż 241 koni. Oprócz benzyny Golf IV posiadał osiem rozwiązań diesla, siedem z których było wersją TDI a jeden SDI.

Lifting i awarie

Sam Golf IV nie przeszedł typowego liftingu lecz takiemu zabiegowi poddano Golfa III cabrio, dzięki czemu wyglądał niemal identycznie jak swój następca. Można ostatecznie podciągnąć czwórkę pod taki proces jeśli poruszymy temat Volkswagena City Golf.

Samochód ten był całkiem bezawaryjny, ale jak wszystkie samochody – miał swoje problemy. Z raportów pochodzących z różnych źródeł, głównie wprost od właścicieli Golfa IV, największym problemem była skrzynia biegów. Jakością odbiegała ona od klasy pozostałych części. Niestety często była potrzebna jej całkowita wymiana.

ZOBACZ TAKŻE
AdBlue - co to jest i dlaczego się stosuje? Wyjaśniamy

Ponadto samochód trapiły drobniejsze awarie. To np. awaria pompy wody oraz różnych mniejszych systemów, które na początku dwudziestego pierwszego wieku pozostawiały wiele do życzenia. Umiarkowanie często w głowicy zbierał się niepożądany osad zwany nagarem.

Najgorszą sławą cieszy się wersja benzynowa 1.6 FSI. Jeśli więc planujecie zakup samochodu właśnie z tym silnikiem, dokładnie go sprawdźcie. 

Wymiana żarówek w Golfie IV

Wymiana żarówek w samochodach niemieckiej marki jest zdecydowanie łatwiejsza, niż np. w Renault, które słynie z trudnego dostępu do reflektorów. Jeśli jednak nie chcecie robić tego regularnie, warto zainwestować w lepszej jakości żarówki. 

Ich pełen wykaz znajdziecie poniżej. Zawarliśmy w nim zarówno żarówki halogenowe, jak i ksenononowe. Oba typy były bowiem dostępne w tym modelu.

Żarówki Golf 4 – halogeny

pozycyjne (postojowe) - przódW5W
mijania (krótkie)H7
drogowe (długie)H1
przeciwmgielne - przódH3
przeciwmgielne - tyłP21W
kierunkowskazy - przódP21W|PY21W
kierunkowskazy - bokiW5W|WY5W
kierunkowskazy - tyłP21W|PY21W
stopuP21/5W
cofaniaP21W
tablicy rejestracyjnejC5W

Żarówki Golf 4 – ksenony

pozycyjne (postojowe) - przódW5W
mijania (krótkie)D2S Xenon
drogowe (długie)H1
przeciwmgielne - przódH3
przeciwmgielne - tyłP21W
kierunkowskazy - przódP21W|PY21W
kierunkowskazy - bokiW5W|WY5W
kierunkowskazy - tyłP21W|PY21W
stopuP21/5W
cofaniaP21W
tablicy rejestracyjnejC5W

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama