Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

„Alonso zrobił wszystko, aby Honda wyglądała źle”

Helmut Marko z RedBulla trzyma bliskie relacje z dostawcą silnika dla Toro Rosso na sezon 2018, bo wie, że być może Honda już w 2019 zasili główny zespół „Byków” swoimi motorami.

Szef programu rozwoju kierowców w Red Bullu przyznaje, że wizerunek Hondy został mocno nadszarpnięty przez partnerstwo z McLarenem, w znacznej mierze przez Fernando Alonso, który nieustannie uderzał słowami krytyki w japońskiego producenta.

Honda jest bardzo aktywna i już coś znalazła – słowa Marko na temat nowości silnikowych Japończyków cytuje niemiecki „Auto Motor i Sport”. – Może z kolejnym silnikiem uda im się być na poziomie Renault. W ostatnim sezonie musieli iść na kompromisy ze względu na specyfikację podwozia McLarena. Byli ograniczeni, nie mogli się rozwijać, a Alonso robił wszystko, żeby silnik wypadał źle – dodał.

Marko przyznał także, że i w tym sezonie według niego zanosi się na dominację silnika Mercedesa, który jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o właściwości jezdne, osiągi czy zużycie energii.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama