Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Carlos Ghosn porozmawiał z żoną pierwszy raz od siedmiu miesięcy

Były prezes Nissana, Carlos Ghosn, w miniony piątek za zgodą sądu rozmawiał ze swoją żoną po raz pierwszy od siedmiu miesięcy.

Opublikowano

w dniu

Carlos Ghosn Nissan

Ghosn rozmawiał z żoną Carole przez około godzinę podczas wideokonferencji z biura adwokata oskarżonego, co potwierdził jeden z jego prawników. Małżonkom wolno było rozmawiać tylko pod nadzorem prawnika, a dodatkowo zabroniono im omawiania sprawy sądowej wniesionej przeciwko Ghosnowi. Sąd Okręgowy w Tokio wydał zgodę na krótką, jednorazową rozmowę dzień wcześniej po wielu miesiącach odrzucania takowych prośb. 

Japoński sąd zabronił kontaktu bojąc się, że bezpośrednie rozmowy będą mogły wpłynąć na spisek i fałszowanie dowodów. Prawnicy byłego szefa japońskiego koncernu twierdzą, że to bzdura, bowiem żona Ghosna nie jest bezpośrednio zaangażowana w sprawę, a ban jest jedynie karą mającą na celu wywarcie presji psychicznej. – Nie jesteśmy pewni, czy sąd da nam jeszcze taką możliwość, choć oczywiście będziemy nadal domagać się złagodzenia warunków, tak aby Ghosn mógł porozmawiać albo spotkać się z żoną – przyznał jeden z prawników Brazylijczyka.

Carole Ghosn po raz ostatni widziała męża na początku kwietnia, kiedy Ghosn, który został zwolniony za kaucją po pierwszym aresztowaniu w marcu, został ponownie aresztowany. Ghosn łącznie spędził w w więzieniu 129 dni. Obecnie po zwolnieniu za kaucją przebywa w Tokio, czekając na proces. 

Biznesmen stoi w obliczu szeregu oskarżeń, głównie o malwersacje finansowe. Byłemu szefowi Nissana, którzy zaprzecza wszystkim zarzutom, grozi 15 lat więzienia i grzywna w wysokości do 150 milionów jenów.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama