Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Trzeci dzień II tury testów w Barcelonie: Pokaz siły Vettela

Zaledwie jeden dzień przetrwał nieoficjalny rekord toru Daniela Ricciardo. Podczas trzeciego dnia drugiej tury testów Sebastian Vettel postanowił zabawić się z niewielką ilością paliwa na hipermiękkich oponach. Efekt? Czas 1:17:182 – szybciej o blisko 0,9 s od wczorajszego wyniku kierowcy Red Bulla.

Opublikowano

w dniu

Fot. Scuderia Ferrari / Twitter

Większość najlepszych wyników kierowcy wykręcili podczas porannej sesji, po południu skupiali się na długich przejazdach.

Zupełną niespodzianką jest drugie miejsce Kevina Magnussena z Haasa, który na supermiękkiej mieszance wyprzedził wielu kierowców na teoretycznie szybszych hipermiękkich oponach. Nie mniejsze zaskoczenie na trzecim miejscu, które w ostatniej godzinie wywalczył Pierre Gasly z Toro Rosso, będąc na hipersoftach wolniejszy od Magnussena o zaledwie 0,003s.

W końcu poważną liczbę okrążeń zaliczył McLaren ze Stoffelem Vandoorne’m za kierownicą – aż 151 pełnych kółek.

Max Verstappen w pełni skupił się na symulacji wyścigu, więc jego przedostatni wynik na miękkiej mieszance nie jest wart uwagi. Młody Holender wyjeździł za to aż 187 okrążeń, przegrywając pod tym względem tylko z Vettelem – 188.

Dziesiąty wynik na supersoftach wykręcił Robert Kubica, zastąpiony po południu przez Lance’a Strolla, który skupił się na długich przejazdach i odnotował najgorszy czas najlepszego okrążenia spośród wszystkich.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama