Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Oficjalnie: Kubica rezerwowym kierowcą Alfy Romeo, Orlen sponsorem tytularnym

Zespół Alfa Romeo Racing potwierdził Roberta Kubicę jako kierowcę rezerwowego zespołu. Oficjalnym tytułowym sponsorem zespołu został PKN Orlen.

Opublikowano

w dniu

Kubica Robert BMW DTM 2019 kubica w elms
Fot. BMW

O takim rozwiązaniu mówiło się od kilku dni, a teraz przyszła pora na oficjalne potwierdzenie. Robert Kubica wraca więc do zespołu, w którym występował w latach 2006-09, wtedy pod nazwą BMW Sauber. 

W sezonie 2020 stajnia z Hinwil będzie występować pod nazwą Alfa Romeo Racing Orlen, a w komunikacie prasowym możemy przeczytać o wieloletnim partnerstwie. Oznaczenia Orlenu pojawią się na samochodzie zespołu oraz tak naprawdę wszelkich innych miejscach dostępnych dla sponsorów, a więc chociażby odzieży zespołu. Znamy to z sezonu 2019, kiedy to Orlen był sponsorem Williamsa, jednak teraz w piramidzie sponsorskiej Alfy Romeo zajmie wyższe miejsce niż miało to miejsce podczas wspierania stajni z Grove, więc możemy spodziewać się jeszcze większej ekspozycji.

Kluczowym elementem współpracy ma być jednak „ekscytujący” program angażujący kibiców, który zostanie ogłoszony przed startem sezonu.

Nieznane jest więcej szczegółów dot. umowy, w tym liczby treningów, w których wystąpi Robert Kubica. Patrząc jednak na pozycję Orlenu w piramidzie sponsorskiej szwajcarsko-włoskiego zespołu, wydaje się, że będzie to co najmniej kilka sesji.

Nowa ekscytująca współpraca z PKN Orlen jest wyrazem woli obu stron. Jest to dowód ambicji naszego wspólnego projektu i chęci konkurowania w Formule 1. Z przyjemnością witamy Roberta w domu i nie możemy się doczekać, aby zacząć z nim współpracować. Jest kierowcą, którego nie trzeba przedstawiać: jednym z najbardziej błyskotliwych w swoim pokoleniu i tym, który pokazał prawdziwe znaczenie ludzkiej determinacji w walce o powrót do wyścigów po wypadku rajdowym. Jego opinie będą nieocenione, ponieważ będziemy nadal naciskać na nasz zespół aby piąć się w górę – powiedział Frédéric Vasseur, szef zespołu, dodając, że Orlen to idealny partner dla prowadzonej przez niego ekipy i nie może doczekać się wspólnych sukcesów.

W sporcie jak i w biznesie konsekwencja ma kluczowe znaczenie. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale otwieramy także nowy rozdział w historii marki Orlen. Ostatni sezon przekroczył nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskanych dzięki obecności w serii najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie. Sama wartość naszego logo po 16 wyścigach przekroczyła 110 mln zlotych. Znacząco zwiększyliśmy również zyski sieci detalicznej. Budowanie rozpoznawalności globalnej marki pozwoliło nam również rozpocząć proces wspólnego brandingu, w ramach którego wszystkie stacje europejskie w naszej sieci będą ostatecznie działać pod jedną marką. Dzisiaj robimy kolejny ważny krok na tej drodze, łącząc się z zespołem o ogromnej tradycji i historii – stwierdził Daniel Obajtek, prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen. 

Bardzo się cieszę, że rozpoczynam nowy rozdział w mojej karierze, dołączając do Alfa Romeo Racing Orlen. Zespół ten zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i cieszę się, że wciąż widzę tu kilka twarzy z lat spędzonych w Hinwil. Czas i okoliczności są oczywiście różne, ale jestem przekonany, że znajdę taką samą determinację i głód sukcesu. Nie mogę się doczekać, aby pomóc Alfa Romeo Racing Orlen zrobić kolejny krok naprzód – wyznał natomiast Robert Kubica.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama