Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Formuła 1

McLaren nagrał wzruszające video po włosku. Poszło o Sainza w Ferrari

McLaren opublikował wzruszającą wiadomość wideo do Scuderii Ferrari, żegnając się jednocześnie z Carlosem Sainzem, który w 2021 będzie kierowcą właśnie ekipy z Maranello.

mclaren sainz video ferrari (1)

McLaren przygotował coś specjalnego

Wideo przedstawia wielu członków McLarena, w tym Lando Norrisa, szefa zespołu Andreasa Seidla i dyrektora generalnego McLaren Racing, Zaka Browna, którzy instruują Scuderię Ferrari, aby „zaopiekowali się nim tak jak my”.

Sainz wszedł do F1 w 2015 ze Scuderią Toro Rosso, po czym w 2017 r. przeniósł się do Renault, gdzie spędził cztery ostatnie wyścigi sezonu 2017 i cały sezon 2018. W 2019 roku Hiszpan dołączył do McLarena, gdzie został partnerem Lando Norrisa. Ich dwuletnią współpracę zakończył ogromny sukces, jakim jest trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. To najwyższa pozycja brytyjskiej stajni od ośmiu lat.

ZOBACZ TAKŻE
Seweryn Kubacki wspomina test McLarena. "Nie ryzykowałem" | WYWIAD

Pracownicy stajni z Woking na kilka chwil zaczęli mówić po włosku

Przekazując swoją wiadomość, personel McLarena powiedział: „Do naszych przyjaciół ze Scuderia Ferrari i do słynnych Tifosi. Dzisiaj chcemy wysłać wam wiadomość”. 

„Byliście i jesteście jednymi z naszych najstarszych i najbardziej zaciekłych rywali. Szanujemy Twoją historię i dziedzictwo, tak jak nasze własne. Cieszymy się z każdej bitwy z drużyną czerwoną. McLaren i Ferrari są jak dwa przeciwległe bieguny, które przyciągają się nawzajem. Jesteście zarówno przeciwnikiem, jak i przyjacielem, a my szanujemy Scuderia i Tifosich” – mówią kolejni pracownicy McLarena.

Co najważniejsze i najbardziej godne podkreślenia, robią to po włosku. Wielu z nich sprawia to ogromne problemy, ale efekt jest zdecydowanie lepszy niż gdyby film nagrano po włosku.

ZOBACZ TAKŻE
Ksywy kierowców F1: Skąd się wywodzą? Od El Maestro po Icemana

To niespotykana rzecz w F1

„Więc w tym czasie dobrej woli dla wszystkich ludzi, wysyłamy ci prezent. Opiekowaliśmy się nim przez dwa lata. Opiekowaliśmy się nim i pomogliśmy mu rosnąć”. „Teraz wasza kolej. Zaopiekujcie się nim, tak jak my to zrobiliśmy” – mówi szef zespołu Andreas Seidl. „Do zobaczenia na torze w przyszłym roku” – dodaje Zak Brown, szef McLaren Racing. 

Zobaczcie sami to wzruszające video. Muzyka jest może aż zbyt patetyczna, ale całościowo produkcję oceniamy bardzo wysoko. Patos łamie zresztą Zak Brown, który w trakcie swojej krótkiej wypowiedzi szeroko się uśmiecha.

 

W odpowiedzi Scuderia Ferrari napisała na Twitterze, że to piękny prezent. Piękny i z pewnością zaskakujący, bo o ile admini mediów społecznościowych zespołów F1 na co dzień w różny sposób angażują fanów, to takie materiały nie są na porządku dziennym.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama