Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Hybrydowe, elektryczne i sportowe pojazdy Hondy na targach w Genewie

Podczas międzynarodowego salonu samochodowego Geneva Motor Show 2018, który odbędzie się w dniach 8-18 marca, Honda zaprezentuje szeroką gamę najnowszych i najbardziej ekscytujących pojazdów i modeli koncepcyjnych – od światowego bestsellera segmentu SUV, po futurystyczne studium Sports EV Concept.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Honda

Zupełnie nowy CR-V

Genewa będzie miejscem europejskiej premiery najnowszej generacji Hondy CR-V. Nowy SUV, po raz pierwszy w Europie dostępny z napędem hybrydowym, wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i doboru materiałów wykończeniowych wykorzystanych we wnętrzu.

Tercet elektrycznych modeli koncepcyjnych Hondy

Ponownie, po światowej premierze na ubiegłorocznych targach we Frankfurcie, zostanie pokazany w Europie Urban EV Concept. Model ten potwierdza dążenie Hondy do wejścia na europejski rynek pojazdów elektrycznych. Wersja produkcyjna modelu Urban EV ma zostać zaprezentowana w przyszłym roku.

Niedługo po premierze na salonie samochodowym w Tokio, który odbył się w październiku 2017 roku, Honda zaprezentuje także model koncepcyjny Sports EV. Przyciągający wzrok projekt bryły auta o nisko położonym środku ciężkości, pozwala wyobrazić sobie jak będą wyglądały elektryczne samochody sportowe przyszłości.

Trzecim elektrycznym modelem koncepcyjnym Hondy, prezentowanym w Genewie, jest NeuV. Przedstawiony podczas Consumer Electronics Show 2017, model NeuV to koncepcja samochodu elektrycznego wykorzystującego rozwiązania z dziedziny autonomii pojazdów i sztucznej inteligencji.

Honda zaznaczy swój udział w sportach motorowych

Obok gamy nowych samochodów elektrycznych, na ekspozycji Hondy będzie można podziwiać szeroką gamę sportowych modeli na czterech i dwóch kołach. Stawkę tę poprowadzi Civic Type R TCR, który zostanie pokazany publicznie po raz pierwszy przed inauguracją sezonu WTCR. TCR zaprezentuje się w towarzystwie wielu innych maszyn wyścigowych, w tym Hondy NSX GT3. Wśród jednośladów, obok zwycięzcy MotoGP, prezentować się będą motocykle startujące w serii World Superbike oraz w Rajdzie Dakar.

Premiera salonowa Hondy Jazz X-Road

Ekspozycję Hondy uzupełni prezentacja modelu Jazz X-Road. Obok wprowadzonego niedawno modelu Jazz Dynamic, wyposażonego w silnik 1.5 i-VTEC, Jazz X-Road poszerza ofertę dostępnych opcji, jako bardziej wytrzymała wersja subkompaktu Hondy. Samochód zaopatrzono w plastikowe, czarne listwy progowe, osłony boczne drzwi, nadkola oraz lakierowane w kolorze srebrnym przednie i tylne dyfuzory pod zderzakami. Wygląd zewnętrzny uzupełniają 16-calowe felgi ze stopów lekkich. Silnik o pojemności skokowej 1,3-litra dostarcza 103 KM mocy za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów lub automatycznej przekładni CVT.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama