Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

BTS razem z Formułą E. Supergwiazdy będą promować elektryki

ABB Formuła E łączy siły ze światową supergwiazdą muzyczną, zespołem BTS, aby wspólnie promować zalety pojazdów elektrycznych i kluczową rolę, jaką odegrają w walce ze zmianami klimatu.

BTS Formuła E współpraca

BTS to pierwszy południowokoreański zespół muzyczny, który znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100. Członkowie zespołu będą współpracować z Formułą E jako jej globalni ambasadorzy, wykorzystując swoją popularność, aby rzucić światło na ważne kwestie społeczne, jakim z pewnością jest problem zanieczyszczenia powietrza.

Stanowi ono obecnie największe zagrożenie dla zdrowia ludzkiego i powoduje co roku więcej zgonów niż palenie papierosów (według Światowej Organizacji Zdrowia). Zarówno Formuła E, jak i BTS mają nadzieję zainspirować kolejne pokolenie i miliony młodych fanów, by żyć jak najbardziej ekologicznie, chociażby poprzez użytkowanie samochodów elektrycznych. To zresztą misja Formuły E jako jedynej serii wyścigowej, która nie powoduje emisji spalin.

Dla serii elektrycznych wyścigów to oczywiście także szansa na znaczący wzrost popularności. BTS ma ponad 90 milionów obserwujących na wszystkich oficjalnych kontach w mediach społecznościowych, więc to świetna droga do popularyzacji Formuły E.

Razem z informacją o współpracy Formuły E z BTS poinformowano, że południowokoreański krajowy nadawca KBS będzie transmitował przyszłoroczny wyścig w Seulu, który odbędzie się 3 maja 2020 r.

Oceń nasz artykuł!
Reklama