Connect with us

W tym roku bez Poznań Motor Show

Organizatorzy Poznań Motor Show 2020 zdecydowali się odwołać wydarzenie. Pierwotnie przełożono je z marca na czerwiec, ale już wiadomo, że w ogóle się nie odbędzie.

Opublikowano

w dniu

poznań motor show 2020

Nie będzie Poznań Motor Show 2020

Wszystko ze względu na “kondycję europejskiej branży motoryzacyjnej”. Decyzja o odwołaniu Poznań Motor Show 2020 została podjęta w trosce o najwyższą jakość wydarzenia i w drodze konsultacji z branżą motoryzacyjną. Zarząd organizatora targów podał jednocześnie, że przyszłoroczne targi odbędą się w terminie 8-11 kwietnia 2021 roku. 

“Nieustannie monitorujemy sytuację w branży i wiemy, że w obecnej sytuacji firmy motoryzacyjne koncentrują się przede wszystkim na uruchamianiu produkcji i przygotowaniach do wznowienia pełnej sprzedaży. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o ponownej zmianie terminu PMS oraz TTM” – poinformował organizator w komunikacie.

“W przygotowanie tegorocznego bloku targów motoryzacyjnych włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii. Pomimo niedogodności spowodowanych wybuchem pandemii, robiliśmy co w naszej mocy, aby wydarzenie zostało zorganizowane w czerwcu na najwyższym poziomie. Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by targi w nowym terminie spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz wszystkich fanów” – dodano w oświadczeniu.

Co z biletami?

Zakupione bilety zachowują swoją ważność i mogą zostać wykorzystane podczas wydarzenia w kwietniu 2021 roku. Co więcej, do każdego zachowanego biletu organizator dokłada drugi bilet o takiej samej wartości do wykorzystania w tym samym terminie. Wystarczy napisać na adres info@tobilet.pl w terminie do 15 czerwca 2020 r.

Posiadane bilety można także wymienić na voucher do wykorzystania na dowolne wydarzenie sprzedawane poprzez stronę www.tobilet.pl, np. na inne imprezy motoryzacyjne organizowane w Poznaniu – Caravans Salon Poland czy Retro Motor Show. Tutaj także wystarczy napisać na adres info@tobilet.pl w terminie do 15 czerwca 2020 r.

W przypadku chęci zwrotu biletów organizator prosi o kontakt z oficjalną platformą sprzedaży biletów ToBilet.pl na adres e-mail: info@tobilet.pl w terminie do 15 maja 2020 r.

Inne targi jednak się odbędą

Tematyka motoryzacji zagości jeszcze w tym roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 2-4 października 2020 odbędzie się jedna z największych imprez caravaningowych w Polsce – Caravans Salon Poland. Trzy tygodnie później, w terminie 21-23 października 2020, targi Eko Flota. A w terminie 23-25 października 2020 targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show.

Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show, co roku przyciągają największych pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Ci chcą zarówno obejrzeć odrestaurowane auta jak i kupić wymarzonego klasyka. Najpiękniejsze samochody XX wieku są tu prezentowane przez automobilkluby, wystawców indywidualnych oraz firmy zajmujące się renowacją klasycznych pojazdów. Fani klasyków będą mogli poznać tajniki renowacji pojazdów, przekonać się, jak tchnąć drugą młodość w pojazdy tunningowane czy też zaplanować kupno własnego klasyka na giełdzie pojazdów zabytkowych.

Caravans Salon Poland to jedno z największych wydarzeń związanych z turystyką caravaningową w naszym kraju. Podczas 3 dni imprezy, swoją ofertę pokazują najwięksi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w Polsce. Odwiedzający mogą obejrzeć najnowsze modele kamperów, przyczep czy namiotów oraz zapoznać się z ofertą największych wypożyczalni. Dodatkową atrakcją jest niewątpliwie Ogólnopolski Zlot Caravaningowy oraz liczne spotkania i prelekcje, podróżników czy dziennikarzy branżowych.

Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości to szeroka oferta z zakresu elektromobilności oraz motoryzacji ekologicznej. To nie tylko samochody, ale także kompletne rozwiązania wspomagające motoryzację ekologiczną. To na przykład stacje ładowania wraz z systemami informatycznymi do ich obsługi, a także zaawansowane instalacje gazu LPG.

To nie wszystko

Jesienią tego roku – między 21 a 22 października 2020 odbędzie się natomiast Kongres MOVE – International Mobility Congress. Będzie on poświęcony wiodącym trendom w branży e-mobility i kreujący debatę w zakresie prognozowanych zmian zachodzących na rynku automotive. Wydarzenie będzie towarzyszyło targom Poleko, GreenPower oraz Eco-Trends, atrakcyjnie uzupełniając ich tematykę poświęconą ekologii i ochronie środowiska.

Tak więc naprawdę Poznań Motor Show 2020 jest póki co jedyną związaną z motoryzacją imprezą odwołaną przez Grupę MTP. W dodatku największą z nich. Doskonale pokazuje to, że poza dbałością o najwyższą jakość wydarzenia, to także dbałość o sprawy biznesowe. W ostatnich latach targi motoryzacyjne przeżywają coraz gorsze chwile w związku z coraz mniejszą ilością wystawców. Z całą pewnością z powodu koronawirusa z listy wystawców zniknęły kolejne podmioty. Organizator podjął więc jedyną słuszną decyzję, aby wystawa nie świeciła pustkami i przyniosła więcej szkód niż korzyści. 

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama