Czego szukasz?

Samochody

Ford potwierdził powrót ikony. Nowe Bronco w 2020 r.

Ford oficjalnie potwierdził, że wiosną 2020 roku zaprezentuje zupełnie nowy model pod nazwą Bronco. To długo oczekiwana premiera.

Ford Bronco 2020

Nowe Bronco zapowiedziane zostało już ponad dwa lata temu na Detroit Motor Show 2017 r., ponad dwadzieścia lat po zakończeniu produkcji poprzedniego modelu pod ta nazwą. Do dziś jednak za tą zapowiedzią nie poszły żadne konkretne terminy.

I cyk, do najlepiej sprzedającego się segmentu

Nowe Bronco ma być dostępne na całym świecie. Będzie to najprawdopodobniej – a jakże – średniej wielkości SUV z możliwościami terenowymi.

„Bronco będzie bezkompromisowym samochodem z napędem na wszystkie koła dla miłośników przygód, którzy uwielbiają wyjeżdżać poza utarte ścieżki” – powiedział Joe Hinrichs, prezes Ford Motor Company w Ameryce Północnej i Południowej, już w 2017 r. 

Teraz Ford nie ujawnił jeszcze żadnych technologii ani wyglądu Bronco, ale zaprezentował nowe logo dla nadchodzącego modelu.

Jaki silniki?

Według nieoficjalnych doniesień, Ford Bronco trafi na rynek z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi z rodziny EcoBoost, na czele którego stoi czterocylindrowy silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 201 kW (273 KM). Silnik ten został zaprojektowany do pracy z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Na rynkach europejskich niewykluczone są także silniki Diesla 2.0 EcoBlue i 3.2 TDCi oferowane obecnie w Rangerze.

Ford Bronco – historia

Bronco po raz pierwszy pojawił się na rynku północnoamerykańskim jako mały samochód terenowy w 1966 roku. Dopiero w 1978 roku zastąpiono go pełnowymiarowym SUV-em o tej samej nazwie, dzielącym technologię z dużymi pick-upami z serii F. Bronco produkowany był do 1996 roku, kiedy to zastąpiono go jeszcze większym modelem Expedition.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama